Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Muzejní noc 2012 zavítá do Brna. Těšte se na domorodce i vesmír

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

17. 5. 2012

!Exkluzivně! Celorepublikový Festival muzejních nocí zamíří letos již poosmé do moravské metropole. K akci se zde připojilo patnáct institucí, které 19. května od 18:00 až do půlnoci nabídnou řadu lákadel.

FOTO: Brnenska muzejni noc

Brněnskou muzejní noc navštívilo loni téměr 150 tisíc lidí. Zdroj: archiv MG

Program Brněnské muzejní noci bude i v letošním roce velmi pestrý. Jednou z nejvýznamnějších institucí, která se do akce zapojila, je Moravská galerie v Brně. „Ve všech třech našich budovách v centru Brna jsme připravili pestrý program – koncerty, komentované prohlídky, workshopy i ochutnávky,“ odhalila plány druhého největšího muzea umění v Česku jeho tisková mluvčí Martina Vašková.

„V Pražákově paláci můžete navštívit výstavu Fotografie a umění v 19. století a dobový fotografický ateliér. V Místodržitelském paláci plánujeme výtvarný ateliér, karnevalové masky a malbu na obličej v benátském stylu. V Uměleckoprůmyslovém muzeu budete mít jedinečnou příležitost zažít tento krásný prostor bez výstavy, zato se živou elektronickou hudbou.“ Vstupné do všech budov galerie bude dobrovolné.

Anthropos bude ve stylu Austrálie

Podobně rozsáhlý program nabízí i Moravské zemské muzeum. „V Pavilonu Anthropos je připraveno Didgeridoo v jeskyni, tedy krátké australské pohádky za doprovodu živé hudby. Během večera bude možné poslouchat hudební uskupení Onotopude, osvěžit se v jurtě čajovými specialitami či propadnout kouzlu tradičních domorodých rituálů,“ prozradila pro TOPZINE.cz exkluzivně Eva Pánková.

FOTO: Brnenska muzejni noc

Plakát k letošnímu ročníku spojuje motiv noci a návštěvníků. Zdroj: archiv MG

Muzeum dále umožní zahrát si loutkové divadlo na výstavě Půvaby loutek a soch nebo v Biskupském dvoře obdivovat nezvyklý pohled na Petrov. Vstupné ve výši 20 Kč se bude vztahovat na vstup do všech výstavních objektů.

Pozadu však nezůstanou ani další instituce. Muzeum města Brna nabídne vstup do kasemat hradu Špilberk za 10 Kč na osobu. V Technickém muzeu ozvláštní stálé expozice i současné výstavy divadelní představení a hudební kapely. Můžete si zde také vyzkoušet jízdu na vozítku Segway.

Čtěte také: Festival muzejních nocí 2012 se blíží. Neprošvihněte ho ve vašem městě

Během netradiční události otevře po setmění své dveře také řada nemuzejních institucí. Hvězdárna a planetárium Brno zapojí zrak i sluch návštěvníků při pozorování oblohy a poslechu zvukových nahrávek z vesmíru. Turistické informační centrum umožní vstup do brněnského podzemí se slevou. Hostem muzejní noci bude navíc již podruhé Národní divadlo Brno.

Bližší informace o celé akci naleznou návštěvníci na oficiálních webových stránkách a v tištěné programové brožuře. Ta nabídne vedle podrobného programu a jízdního řádu i zvýhodněné vstupenky na výstavy a představení po zbytek roku. Brožura bude k dispozici na pokladnách pořádajících institucí a v infocentrech.

Instituce, které se připojí k Brněnské muzejní noci:

Moravská galerie v Brně
Technické muzeum v Brně
Muzeum města Brna
Moravské zemské muzeum
Muzeum romské kultury
Dům umění města Brna
Mendelovo muzeum MU
Muzeum Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace)
Diecézní muzeum
Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Galerie HaDivadla
Turistické informační centrum města Brna
Hvězdárna a planetárium Brno
Červený kostel
Host: Národní divadlo Brno

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzejní noc 2012 zavítá do Brna. Těšte se na domorodce i vesmír