Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Muse mají stále co ukazovat

Redakce

Redakce

18. 11. 2010

FOTO: MuseTrio Muse patří mezi nejpopulárnější britské kapely současnosti. České publikum je letos mohlo v premiéře slyšet na festivalu Rock for People. Již potřetí přispěli svou písní do Twilight ságy, pojďme se ale podívat i na jejich další tvorbu, která nesmí zůstat bez povšimnutí.

FOTO: Muse

Muse už se drží na špici pěkných pár let, Zdroj: oficiální stránky kapely

Píseň Neutron Star Collision (Love is Forever) natočila skupina Muse na soundrack třetího dílu Twilight Ságy: Eclipse. Je to již potřetí, co se na soundracku této ságy Muse objevili. Není divu, patří mezi autorčiny (Stephenie Meyer) nejoblíbenější skupiny. Píseň má v sobě snad tisíce poloh, začíná jako klavírní balada a postupně se přesouvá do energičtějších sfér s typickým zvukem Muse.

Matthew Bellamy, výhradní autor Muse, prozradil o Undisclosed Desires, že se jedná o osobní zpoveď o něm a jeho přítelkyni. Undisclosed Desires je druhým singlem z alba Resistance. V britských hitparádách se mu moc nedařilo, držel se na 49. místě, což je nejhorší umístění od jejich songu Cave v roce 1999. Zároveň je první písní, kde Bellamy nehraje ani na kytaru, ani na klavír. Styl songu je přirovnávám k nové vlně zvuku kapely Depeche Mode. Posuďte sami.

Třetím singlem z předposledního alba Black Holes and Revelations byla skladba Knights of Cydonia. Název songu vzešel z pojmenování části Marsu, známé jako tvář na Marsu. Zazněl ve hře Guitar Hero III: Legends of Rock a byl také zahrán na NBC v průběhu letních olympijských her v Pekingu. Klip se natáčel pět dní v Rumunsku, den v Londýně a den v Californii. Režie se ujal Joseph Kahn a jako herci se v něm objevili Russ Bain, Richard Brake a Cassandra Bell.

Suppermassive Black Hole je největší černou dírou v galaxii a zároveň i hlavním singlem Muse z desky Black Holes and Revelation. Song se objevil mimo jiné v playlistu FIFA 07, v epizodě televizního seriálu Supernatural a nejzajímavější je jeho užití jako budíčku pro astronauty raketoplánu Atlantis v předpokládaný poslední den strávený ve vesmíru. Videoklip režíroval Florio Sigismondi, který se podílel na videích The White Stripes, The Cure, Marilyna Mansona či Davida Bowieho.

Hysteria pochází z třetího studiového alba Absolution, které bylo v roce 2003 na sedmnáctém místě v britských hitparádách. Videoklip, inspirovaný scénou z filmu Pink Floyd – The Wall, režíroval Matt Kirby a zahrál si v něm Justin Theroux (Americké psycho, Ally McBealová, The District). The Washington Capitals používali song jako hudební otevření druhé třetiny domácích NHL zápasů.

Dalším songem z alba Absolution je patrně známější Time Is Running Out, který vyšel jako singl 8. září 2003. Videoklip režíroval John Hillcoat, který se inspiroval z černobílého komediálního filmu Stanleyho Kubricka Dr. Strangelove. Song Time Is Running Out obsadil v americké US Modern Rock chart devátou příčku.

Druhé studiové album s názvem Origin of Symmetry přínáší syrový zvuk kytar, ale i použití klavíru a vysokého zpěvu. Toto vše se kloubí v songu New Born, který přináší Bellamyho poselství o strachu z moderních technologií, které ve skutečnosti zničí celé lidstvo.

Feeling Good je původní písní, kterou napsali Anthony Newley a Leslie Bricusse v roce 1964 pro muzikál The Roar of the Greasepant a od té doby byla mnohokrát předělána dalšími umělci včetně Niny Simone, Michaela Bublého, George Michaela, The Pussycat Dolls a samozřejmě také Muse. Verzi od Muse využila bez jejich souhlasu společnost Nescafé pro svou reklamní kampaň, posléze ji nahradili verzí od Niny Simone. Feeling Good od Muse je na pátém místě v žebříčku nejlepších hudebních cover verzí podle Total Guitar online.

Debutové album Showbiz s sebou přineslo skvělý song Uno, který byl i dobře přijat kritiky. Byla k němu natočena hned tři videa.  První video se odehrává na Tower Bridge, kapela ho sama označila jako trapné, druhé video režírovali Wolf Gresens a Bernard Wedig a třetí je sestříháno výhradně ze živých koncertů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muse mají stále co ukazovat