Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Morcheeba v říjnu 2011 zavítá do Prahy. A představí nové „africké“ album

Adriana Semlová

Adriana Semlová

27. 9. 2011

Britské trip hopové trio Morcheeba se znovu vrací do České republiky. Bratři Paul a Ross Godfreyovi spolu se zpěvačkou Skye Edwards natočili nové album Blood Like Limonade a právě to představí na pražském koncertě.

FOTO: Morcheeba

Morcheeba, Zdroj: pořadatel koncertu

Londýnští muzikanti Morcheeba natočili loni desku Blood Like Limonade, která odkazuje na jejich klasická alba, jako jsou Who Can You Trust? nebo Big Calm. V jádru hudby stále tluče typický pomalý trip hop, ale posunuje jejich tvorbu dále.

Vstupenky na koncert Morcheeby zakoupíte za 890 korun online

Tentokrát se kapela pustila do experimentů s africkými motivy a na albu zazní nástroje jako sitár, harmonika nebo folková kytara.

Čtěte také: Yasmin, nový britský R´n´B objev

Debutové album Morcheeba nahrála již v roce 1996 a vystupovala v malých sálech i ve vyprodaných halách. Hity jako Rome Wasn´t Built in a Day nebo Enjoy The Ride kapelu mediálně proslavily. Po čtyřech albech se však Morcheeba rozdělila a zpěvačka Skye Edwards se vydala na sólovou dráhu.

„Vždycky jsme chtěli se Skye znovu spolupracovat,“ řekl multiinstrumentalista Ross Godfrey. „Práce s Paulem a Rossem byla prostě cool,“ okomentovala spolupráci Skye. „I když jsme se moc nevídali, protože jsme nahrávali naše party každý zvlášť – bydlíme od sebe tak daleko. Na rozdíl od svých desek, kde jsem psala texty, tady je psal Paul a já měla na starosti melodie.“

Kapela Morcheeba se představí českému publiku 7. října od 20 hodin v Kulturním centru Vltavská. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 890 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Morcheeba v říjnu 2011 zavítá do Prahy. A představí nové „africké“ album