Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Morcheeba se po třech měsících vrátila do České republiky. A opět potěšila

Petra Duhajská

Petra Duhajská

17. 10. 2010

FOTO: Morcheeba!FOTOGALERIE!Kdo si nechal ujít červencové vystoupení britské skupiny Morcheeba v rámci festivalu Rock For People, nemusel smutnit dlouho. Zpěvačka Skye Edwardsová se svou partou totiž 16. října večer představila v Praze nové album Blood Like Lemonade.

FOTO: Morcheeba

Okouzlující zpěvačka Skye Edwardsová, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Počasí zrovna příjemný večer neslibovalo – málokomu zvedne náladu čekání v dlouhé frontě, a to na něj ani pršet nemusí. Ani ten, kdo se nakonec dostal dovnitř, neměl vyhráno. Čekalo se u baru, u šatny… ale když se diváci konečně dočkali začátku koncertu, nelitovali.

V sále klubu SaSaZu v pražských Holešovicích sice nebylo k hnutí a vzduch se brzy změnil v kouřovou clonu, ale atmosféru to naštěstí nepoznamenalo. Morcheeba si na celé turné přizvala jako předskokana dánského bluesrockového zpěváka Simona Lyngeho. Tento nesměle působící mladík, jehož největšími vzory jsou písničkáři Simon a Garfunkel, Crosby, Stills & Nash a Cat Stevens, zahrál písně ze svého debutového alba The Future.

Hlavní hvězda večera, britská kapela Morcheeba, se objevila na pódiu chvíli po desáté. Zpěvačka Skye vypadala jako vždy úžasně. Na hlavě zvláštní afro-punk, na sobě krásné červené šaty, ale hlavně široký upřímný úsměv a rozzářené oči zvýrazněné umělými řasami. Po celou dobu živě komunikovala s publikem a stejně jako v létě na Rock For People se mezi diváky vyptávala po marihuaně.

Novinky i osvědčené hity

Morcheeba sice přijela v rámci turné propagovat své sedmé řadové album Blood Like Lemonade, které vyšlo v červnu, playlistu ale dominovaly spíše starší osvědčené hity. Z novinky se kromě titulní písně dostalo pouze na skladby Even Though, Crimson a Beat of the Drum.

Diváci, kteří byli v sále namačkáni tak, že víc už to snad ani nešlo, si koncert náramně užívali. Reagovali na sebemenší náznak, smáli se a zejména při největších hitech jako The Sea, Blindfold, Otherwise a samozřejmě hlavně při závěrečné Rome Wasn’t Built In A Day si zpívali se Skye.

Celkově se po hudební stránce nedalo koncertu nic vytknout. Snad jen to, že playlist mohl být o něco delší. I tak ale odcházeli diváci před půlnocí spokojení a ještě dlouho do noci si asi pobrukovali „You and me were ment to be…“. A jestli neumřeli, možná si pobrukují pořád.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_praha_hudba_morcheeba_sasazu_16_10_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Morcheeba se po třech měsících vrátila do České republiky. A opět potěšila