Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Moravské divadlo Olomouc odstartuje novou sezónu Prodanou nevěstou zdarma

Redakce

Redakce

8. 9. 2011

FOTO:Markéta Lazarová v Moravském divadle OlomoucCelkem jedenáct premiér plánuje na novou sezónu Moravské divadlo Olomouc. Z repertoáru si vybere náročnější divák i člověk přicházející do divadla za odpočinkem. Na programu se objeví dramatizace děl známých autorů i opomíjené náměty.

FOTO:Markéta Lazarová v Moravském divadle Olomouc

Na rockovou Markétu Lazarovou se můžete těšit i v nadcházející sezóně Zdroj: olomouc.cz

Slavnostní zahájení sezóny společně s předáním cen za nejlepší výkony proběhlo 1. září a v současné době divadlo připravuje uvedení Prodané nevěsty na Horním náměstí v Olomouci. Představení uvidíte v pátek 9. září a vstup bude zdarma.

Moravské divadlo Olomouc v nadcházející sezóně láká na nabitý program. Šest z jedenácti plánovaných premiér připraví činoherní soubor.

„S dramaturgem Milanem Šotkem jsme oslovili přední české režiséry různých generací, aby s naším zajímavým souborem vytvořili, jak věříme, výrazná, vzrušující a přitažlivá představení,“ řekl šéf činohry divadla Michael Tarant.

Přichází činoherní premiéry

Ze starého věžáku přímo do sluncem vyprahlé pouště nás přenese Arabská noc. Co se stane, když v domě vypadnou pojistky? Přesně touto situací začíná Černá komedie od britského dramatika Petera Shaffera. V lednu se Don Juan vrátí z války a v únoru se budeme moci těšit dokonce na jednu českou premiéru.

Přečtěte si: Ohlédnutí za 15. Divadelní Florou v Olomouci

Do světa plného vnitřních ďáblů a věží, ze kterých je možné vidět Bohu do očí, se ponoříme ve hře Stavitel Solness od norského dramatika Henrika Ibsena. Sezóna pak skončí Krvavou svatbou, příběhem tragické lásky, žárlivosti a temperamentního chování.

Moravské divadlo Olomouc opět využije spolupráce s dalšími českými divadly, dokonce s Národním divadlem v Praze. Představí se například dlouholetý člen Švandova divadla na Smíchově Michal Lang, režisér činohry Národního divadla Janusz Klimsza nebo umělecký šéf činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Martin Glaser.

FOTO: Muzikál Sugar

Sugar, muzikál na motivy filmu Někdo to rád horké, je také v repertoáru Moravského divadla

Na olomoucké scéně se velmi často objevuje i hudební divadlo a stejně tomu bude i letos. „Usilovali jsme o to, aby byl v dramaturgii pro nadcházející sezónu zastoupený každý žánr hudebního divadla. Diváci si mohou zvolit mezi dramatickou operou, komickou operou, titulem pro děti a samozřejmě operetou, která má v Olomouci velkou tradici a v repertoáru našeho divadla nesmí chybět,“ popsal umělecký šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald.

Pohádky, milostné tragédie i komedie k popukání

Rozproudí se Polská krev, vypijeme Nápoj lásky, do Benátek se přesuneme díky Verdiho dílu Simone Boccanegra a velká očekávání budou provázet uvedení Dvořákovy opery Čert a Káča.

Čtěte také: Malířka Frida Kahlo roztančila Olomouc

Už dlouho na pódiu Moravského divadla Olomouc nebyla k vidění opera s pohádkovým námětem. Kdo se ujme režie této pohádky? Vedení divadla v současné době jedná s řadou renomovaných režisérů, ať už s někdejším ředitelem ostravského Národního divadla moravskoslezského Luďkem Golatou nebo populárním filmovým tvůrcem Zdeňkem Troškou.

Shakespearovy hry jsou stále velmi populární. Jednu z nich si vybral i baletní soubor divadla. Na konci listopadu uvede balet Sen noci svatojánské. Jeviště ožije komplikovanými vztahy mileneckých párů a tancem nadpřirozených bytostí. Uvidíme, jestli se tento balet vyrovná velmi úspěšné Fridě, na kterou se můžeme těšit i v nové sezóně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Moravské divadlo Olomouc odstartuje novou sezónu Prodanou nevěstou zdarma