Menu
TOPZINE.cz
Historie módy

Módní odkaz Grace Kelly: Elegance, perly i Hermés kabelka

Redakce

Redakce

14. 1. 2013

Grace-Kelly-perxfHollywood jí svého času ležel u nohou a svou krásou okouzlila monackého knížete Rainiera III. Podívejte se na nestárnoucí elegantní styl této módní ikony.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/grace-kelly-modni-ikona/]

Grace Kelly si zahrála ve filmech Alfreda Hitchcocka jako například Okno do dvora nebo Vražda na objednávku. Sám Hitchcock o ní prohlásil, že je to dokonalá, elegantní, vzdělaná a neskutečně krásná dáma, která je zvenčí chladná, ale zevnitř plná ohně.

V roce 1956 se Grace vdala za monackého knížete Rainiera III., kterému porodila syna Alberta II. Ten se po smrti svého otce v roce 2005 stal monackým knížetem. Svatbou však skončila její herecká kariéra. Manžel dokonce nakázal, že se všech jejích jedenáct celovečerních filmů, ve kterých hrála, nesmí v Monaku promítat. Grace Kelly zemřela v roce 1982 při automobilové nehodě, její pohřeb v televizi sledovalo více než 30 milionů lidí.

Elegantní styl Grace Kelly: Áčková sukně a Hermés kabelka

Grace musela po svatbě brát ohled na své společenské postavení. V oblasti módy jí to ale rozhodně problém nedělalo. V jejím šatníku panovala až pozoruhodná skromnost, přestože se oblékala u Christiana Diora, Cristobala Balenciagy nebo Coco Chanel. Stejně jako dnes vévodkyně Catherine, tak i Grace „recyklovala“ své modely a o své oblečení se velmi dobře starala.

Elegantní a čistý vkus byl součástí její osobnosti. Módní ikona Grace Kelly byla inspirací pro slavný model kabelky Hermés – Kelly bag. Je to módní doplněk, o který je stále zájem, protože je velmi elegantní a nadčasový. Grace si zamilovala sukně do áčka, krajku a také jsou pro ni typické výstřihy do V. Často bývá nazývaná módní princeznou, která překonala i milovnici přepychu, Marii Antoinettu.

Odkaz Grace Kelly je stále mezi námi

Na Grace Kelly se nedá zapomenout. Její vnučka, pětadvacetiletá Charlotte Casiraghi, nafotila v roce 2012 kampaň pro značku Gucci. V příštím roce se Grace Kelly opět vrátí na filmové plátno. V životopisném filmu Grace of Monaco, který popíše výjimečný životní příběh, si hlavní roli zahraje Nicole Kidman.

Pokud chcete napodobit styl slavné filmové hvězdy, jako byla Grace Kelly, a aristokratickou eleganci, pořiďte si do šatníku perlový náhrdelník, jednoduché kabátky, klobouky a šátky, sukně v délce pod kolena, jednobarevné twinsety a nezapomeňte na rukavičky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní odkaz Grace Kelly: Elegance, perly i Hermés kabelka