Menu
TOPZINE.cz
Historie módy

Módní ikona Marilyn Monroe zemřela před padesáti lety. Proč byla sexsymbolem?

Redakce

Redakce

5. 8. 2012

FOTO: Marilyn MonroeLetos je tomu přesně padesát let, kdy celý svět šokovala zpráva o úmrtí dokonalé Marilyn Monroe. Její sláva nevyhasíná a stále je považována za nejslavnější sexsymbol v dějinách.

FOTO: Marilyn Monroe

Marilyn Monroe jako balerína. Zdroj: facebook.com/MarilynMonroe

Dokázala na sebe strhnout pozornost, ženy chtěly být jako ona a muži jí leželi u nohou. Stala se nejnapodobovanější ženou, zkrátka Marilyn změnila celý svět.

Vlastním jménem Norma Jeane Mortenson to nikdy neměla lehké. Své dětství trávila po sirotčincích a v šestnácti letech se provdala jen proto, aby tam už nikdy nemusela. Při práci v továrně si krásné brunetky všiml fotograf a tím začala celá její kariéra.

Páni mají radši blondýnky

Změnila si jméno na Marilyn Monroe, protože se při vyslovení tohoto jména špulí pusa do dvou polibků, a přebarvila se na platinovou blond. Píseň Diamonds Are a Girls Best Friend ji vynesla na počátek velkolepé slávy. Brzy se začala objevovat na předních stránkách časopisů a natočila několik filmů, ve kterých pochopitelně vždy zářila.

Paradoxem bylo, že čím byla slavnější, tím se stávala nešťastnější. Rozpadla se jí manželství, přestože zoufale toužila po dítěti. Několikrát potratila, trpěla depresemi a začínala se u ní projevovat psychická porucha.

Život jako na horské dráze

Na první pohled dokonalý život neměl ve skutečnosti s pohádkou nic společného. V nejslavnější roli ve filmu Někdo to rád horké (1959) už nebyla úplně v pořádku, přesto na sobě na filmových plátnech nedávala nic znát.

OBR: Saty Marilyn Monroe

Oblečete se ve stylu MM! Zdroj: polyvore.com

Naposledy se objevila na veřejnosti při příležitosti oslavy narozenin prezidenta Kennedyho, kde mu zazpívala píseň Happy Birthday Mr. President. V srpnu téhož roku byla nalezena mrtvá ve svém bytě. Údajně se předávkovala, ale nejasnosti kolem její smrti dosud neutichly.

Zemřela přímo uprostřed největší slávy a navždy zůstane tou blonďatou kráskou, která pobláznila celý svět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní ikona Marilyn Monroe zemřela před padesáti lety. Proč byla sexsymbolem?