Mléčný bodypainting. Krása rozpouštějících se barev učaruje i vám

FOTO: milkpainting1

Malování na tělo je ve světě umění již celkem běžnou záležitostí. Fotografka a bodypainterka Alexa Meade ale ukazuje jeho novou dimenzi: modelku Sheilu Vand ponořila do vany s mlékem.

Zajímavý projekt si pohrává nejen s hranicemi bodypaintingu jako takového, ale i s hranicemi fotografovaného objektu a jeho okolí. Mléko totiž tyto kontury doslova smývá a umělecký kontext se neustále mění; pro každou sérii fotografií tak měla dvojice pouze jeden pokus.

„Chtěly jsme ukázat, že i v bodypaintingu může kontext převzít vládu nad obsahem,“ popisují autorky. „Mléko se stalo naším dalším spolupracovníkem; svými vlastnostmi vytvářelo neustálou interakci s pomalovaným tělem modelky a dávalo jí tak novou identitu.“

Alexa Meade pokouší výzvy v bodypaintingu už delší dobu: její impresionistické fotografie jsme nedávno uveřejnili v samostatném článku. Sheila Vand je rovněž umělkyní, jejíž specialitou je performance v abstraktním umění. Ačkoliv se znají již delší dobu, jedná se o jejich první společný počin.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*