Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Mléčný bodypainting. Krása rozpouštějících se barev učaruje i vám

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

23. 5. 2013

Malování na tělo je ve světě umění již celkem běžnou záležitostí. Fotografka a bodypainterka Alexa Meade ale ukazuje jeho novou dimenzi: modelku Sheilu Vand ponořila do vany s mlékem.

Zajímavý projekt si pohrává nejen s hranicemi bodypaintingu jako takového, ale i s hranicemi fotografovaného objektu a jeho okolí. Mléko totiž tyto kontury doslova smývá a umělecký kontext se neustále mění; pro každou sérii fotografií tak měla dvojice pouze jeden pokus.

„Chtěly jsme ukázat, že i v bodypaintingu může kontext převzít vládu nad obsahem,“ popisují autorky. „Mléko se stalo naším dalším spolupracovníkem; svými vlastnostmi vytvářelo neustálou interakci s pomalovaným tělem modelky a dávalo jí tak novou identitu.“

Alexa Meade pokouší výzvy v bodypaintingu už delší dobu: její impresionistické fotografie jsme nedávno uveřejnili v samostatném článku. Sheila Vand je rovněž umělkyní, jejíž specialitou je performance v abstraktním umění. Ačkoliv se znají již delší dobu, jedná se o jejich první společný počin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mléčný bodypainting. Krása rozpouštějících se barev učaruje i vám