Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Miro Žbirka chystá pro Českou republiku symfonické turné

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

2. 9. 2011

FOTO: Miro ŽbirkaSlovenská hudební hvězda Miro Žbirka neusíná na vavřínech a směle vyráží do nejrůznějších koncertních sálů naší republiky. Zpěvák chce veřejnosti představit své nové symfonické album.

FOTO: Miro Žbirka

Miro Žbirka se chystá na Symphonic Tour, Zdroj: hudba.zoznam.sk

Miro Žbirka si podmanil hudební svět již v sedmdesátých letech minulého století, kdy získal první hudební ocenění. Stal se ikonou nejen českého a slovenského posluchačstva, ale jeho hudba prorazila také za hranice obou států. Na svém kontě má již čtyřiadvacet alb, která sklízela jeden úspěch za druhým. Je autorem nesmrtelných hitů jako Biely kvet nebo Balada o polných vtakov.

Na novém albu Meky zpívá za doprovodu orchestru

Nyní se Meky rozhodl stvořit další desku. Název tohoto studiového počinu, Symphonic Album, napovídá, že se bude jednat o výjimečné CD. Zbrusu nové skladby zpěvák nahrál v bratislavském studiu s orchestrem Capella Istropolitana. Na prodejní pulty se dostane asi v polovině října.

Čtěte také: Křest CD Mira Žbirky. Jak jinak než po slovensky

Čerstvě vydané album se ihned dočká prvního turné a šedavé podzimní dny se tak probarví chytlavou symfonickou hudbou. Miro na své Symphonic Tour vyrazí v říjnu do Brna (17.) a do Ostravy (26.). V listopadu zpěvák rozzáří obličeje svých posluchačů v Plzni (2.) a v Praze (7.). Jeden z nejúspěšnějších slovenských zpěváků se tak pokusí České republice ukázat, jak se snoubí zpěv a zvuk symfonického orchestru.

Turné podobné tomuto chystanému už ale Miro Žbirka jednou uskutečnil. Koncerty se konaly ale pouze na slovenské půdě, měly však obrovský úspěch. Nyní se dočká také Česká republika.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miro Žbirka chystá pro Českou republiku symfonické turné