Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Křest CD Mira Žbirky jak jinak než „po slovensky“

Samcová Jana

Samcová Jana

5. 11. 2009

Křest CD Miro ŽbirkaV restauraci U Dvou Slováků se včera uskutečnil křest nového CD Mekyho Žbirky s názvem Empatia. Akce se nesla v pohodovém slovenském duchu a Meky se při ní nezapomněl podělit o zajímavosti z přípravy nové desky.

Křest CD Miro Žbirka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Křest CD Miro Žbirka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Zbrusu nová studiová placka Empatia spatřila světlo světa přesně uprostřed Mekyho koncertního turné. Ochutnávka Tento song je už od léta pravidelným hostem playlistu českých a slovenských rádií. Podle názvu si možná nebudete přesně jisti, zda tento song znáte, ale první tóny vás nenechají na pochybách. Tento song, čo práve hrám, bere krídla všetkým zlám… na posluchače útočí z éteru s intenzitou takřka až dotěrnou. To ovšem písni nijak neubírá na pohodovosti. Tento song je příjemným duetem, v němž Mekymu skvěle sekunduje mladá nadějná zpěvačka Magdalena Šalamounová. Ta před pár lety zazářila v soutěži Česko hledá Superstar.

Magdalena Šalamounová se na samotném křtu ujala role kmotry. Nejdůležitějšímu aktu večera ovšem předcházelo Mekyho přivítání, poděkování a také pár slov k okolnostem vzniku nového alba. Mnoho otázek vzbuzoval sám název desky Empatia. „Jakmile jsem objevil tu pravou melodii, hned mi naskočilo slovíčko empatia a už jsem se toho nápadu nedokázal vzdát. V momentě, kdy jsem napsal píseň, byl jasný i název celého alba“, vysvětlil Meky. Žbirka si na pódium pozval kromě Magdaleny Šalamounové i několik dalších hostů, aby společně potřísnili nové CD – stylově – slivovicí.

Album točil Miro Žbirka půl roku, což mu umožnilo pečlivě zvážit výběr písniček a vše si patřičně užít. Na album se nakonec vešlo čtrnáct poctivých songů, k většině z nich Meky složil hudbu a k polovině také texty. To, že je vydání nového Žbirkova CD událostí, potvrdil i velký zájem novinářů a fotografů, kteří se na křtu objevili. Restaurace U Dvou Slováků doslova praskala ve švech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Křest CD Mira Žbirky jak jinak než „po slovensky“