Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Miro Šmajda pokřtil v Hard Rock Cafe své debutové album Čo sa týká lásky

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

4. 12. 2010

foto: Miro Šmajda!FOTOGALERIE!Vloni se Miro Šmajda dostal až do finálového večera soutěže ČeskoSlovensko hledá Superstar, kde vynikal především svou rockovou image. Na novém albu zpívá hlavně o lásce, ale na křtu v pražském Hard Rock Cafe ukázal, že je rocker každým coulem.

foto: Miro Šmajda

Miro Šmajda v Hard Rock Cafe, foto: Martina Hušková

V soutěži ČeskoSlovensko hledá Superstar byl Miro Šmajda rozhodně jedním z nejvýraznějších soutěžících v semifinálových kolech. Zpočátku vynikal hlavně svojí image rockera a jemně řečeno extravagantním účesem. Nakonec ale přesvědčil všechny, včetně zpočátku lehce nedůvěřivého Pala Habery, že patří k nejlepším z celé soutěže a probojoval se až do finálového souboje s Martinem Chodúrem.

Asi nejvíc Miro zaujal svým vystoupením při písničce Welcome to the Jungle od kapely Guns`n`roses, kdy dokázal velmi přesvědčivě napodobit frontmana Axela Rose. Ve všech kolech však Miro ukázal, že mu je rock hodně blízký, jako jeden z mála si písničky vždy upravil podle svého – rockového – gusta.

Přestože soutěž nevyhrál, všichni mu prorokovali úspěšnou kariéru rockera. Miro dal na jaře tohoto roku dohromady kapelu Rosemaid a společně se pustili do koncertování a samozřejmě i do práce na novém albu, které včera, v pátek 3. prosince, pokřtili v pražském klubu Hard Rock Café. Krstným otcom desky Čo sa týká lásky byl Peter Nagy.

foto: křest alba Čo sa týká lásky

Peter Nagy a Miro Šmajda při křtu desky Čo se týká lásky, foto: Martina Hušková

Když jsem poprvé slyšel singl Baby z jeho debutového alba Čo sa týká lásky, trochu jsem se zalekl, že se stalo to, čeho jsem se obával – Miro Šmajda se nechal semlít populární scénou a vydal nudné, pop-rockové album bez energie. Na včerejším křtu mě ale dokonale vyvedl z omylu. Na pódiu se předvedl jako dokonalý rocker, za doprovodu tvrdých kytarových riffů předvedl doslova rockovou smršť – a mezi písničkami stihl oblažovat všechny přítomné dámy!

Přestože jeho písničky jsou hlavně o lásce a texty osloví hlavně dívky a ženy, nekompromisní rockový kabát, do kterého své písně zabalil, je přesně to, co na české a slovenské scéně dost chybí. Svým způsobem se podobá právě již zmiňovanému Palo Haberovi s jeho kapelou Team, ale v trochu tvrdším stylu – někdy tak tvrdém, že by se za něj nemusela stydět ani metalová kapela.

Kapela Rosemaid společně s Mirem předvedla skutečně neuvěřitelnou show, kterou korunovali písničkami Enter Sandman od Metallicy a zmiňovanou Welcome to the Jungle. Tyto dvě legendární skladby byly dokonalou tečkou za výborným večerem.

Miro Šmajda & Rosemaid – nový Pavol Habera a Team?

Křest alba Čo sa týká lásky v Hard Rock Cafe byl skutečně velmi povedeným koncertem. I přes trochu nezvyklé propozice klubu musím říct, že výběr místa pro tuto událost byl velice povedený. Stylové prostředí Hard Rock Cafe dodalo koncertu unikátní nádech, a navíc s grácií zamaskovalo, že účast na křtu nebyla nijak obrovská.

Všem přítomným dámám – protože pánských diváků bylo v Hard Rock Cafe skutečně pomálu – se však musí nechat, že i přes relativně malý počet dokázaly vytvořit naprosto strhující atmosféru. Miro Šmajda ukázal, že na pódium prostě patří, že dokáže udělat skvělou, tvrdou rockovou show, a přitom lámat srdce všech přítomných dam. Miro Šmajda zkrátka ve všech ohledech dělá čest slovenské rockové scéně.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/miro_smajda_cz_hudba_praha_3_12_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Miro Šmajda pokřtil v Hard Rock Cafe své debutové album Čo sa týká lásky