×
TOPZINE.cz

MFF Karlovy Vary 2011: Uvidíte vítěze Berlinale i porod žirafy

Rozchod Nadera a SiminOrganizátoři 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odhalili další novinky ohledně plánovaných filmů. V sekcích Horizonty a Jiný pohled se dočkáme filmů, které během posledního roku zaujaly na zahraničních festivalech v Berlíně, Benátkách, Sundance či Torontu.

Rozchod Nadera a Simin
Vítěz letošního Berlinale, Zdroj: kviff.com

Jedno z největších lákadel jistě bude vítězný film z festivalu Berlinale, íránský snímek Rozchod Nadera a Simin. Film vypráví o manželském páru z íránské střední třídy, který momentálně prochází krizí. Režisér Asghar Farhadi už svým předchozím filmem O Elly z roku 2009 přiblížil sociální i náboženské konflikty současné společnosti v Íránu.

Krize čeká i jiný filmový pár, Ewana McGregora a Evu Greenovou. V britském snímku Dokonalý smysl režiséra Davida Mackenzieho uvedeném na festivalu v Sundance hrají zamilovanou dvojici, které po emocionálních výbuších postupně přestanou fungovat smysly. První přijde na řadu čich, potom chuť a tím to zdaleka nekončí… Žánrově se jedná o netypickou apokalyptickou romanci.

The YouTube ID of bT_UmBHMYzg& is invalid.

Na festivalu v Sundance měl premiéru projekt Život v jednom dni, na kterém se jako producent podílel Ridley Scott a skotský režisér Kevin Macdonald. Dokument vznikl z videozáznamů zaslaných uživateli ze 197 zemí světa na server youtube a zachycuje život na Zemi v průběhu jednoho dne – neděle 24. července 2010.

Z osmdesáti tisíc videoklipů vybrali tvůrci ty nejzajímavější, například video o korejském cyklistovi, který jezdí devět let po různých zemích světa. Objeví se tu ale i narození žirafího mláděte Jakuba z pražské ZOO v přímém přenosu.

46. ročník mezinárodní filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 1. do 9. července 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..