×
TOPZINE.cz

MFF Karlovy Vary 2011: Uvidíte vítěze Berlinale i porod žirafy

Rozchod Nadera a SiminOrganizátoři 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odhalili další novinky ohledně plánovaných filmů. V sekcích Horizonty a Jiný pohled se dočkáme filmů, které během posledního roku zaujaly na zahraničních festivalech v Berlíně, Benátkách, Sundance či Torontu.

Rozchod Nadera a Simin
Vítěz letošního Berlinale, Zdroj: kviff.com

Jedno z největších lákadel jistě bude vítězný film z festivalu Berlinale, íránský snímek Rozchod Nadera a Simin. Film vypráví o manželském páru z íránské střední třídy, který momentálně prochází krizí. Režisér Asghar Farhadi už svým předchozím filmem O Elly z roku 2009 přiblížil sociální i náboženské konflikty současné společnosti v Íránu.

Krize čeká i jiný filmový pár, Ewana McGregora a Evu Greenovou. V britském snímku Dokonalý smysl režiséra Davida Mackenzieho uvedeném na festivalu v Sundance hrají zamilovanou dvojici, které po emocionálních výbuších postupně přestanou fungovat smysly. První přijde na řadu čich, potom chuť a tím to zdaleka nekončí… Žánrově se jedná o netypickou apokalyptickou romanci.

The YouTube ID of bT_UmBHMYzg& is invalid.

Na festivalu v Sundance měl premiéru projekt Život v jednom dni, na kterém se jako producent podílel Ridley Scott a skotský režisér Kevin Macdonald. Dokument vznikl z videozáznamů zaslaných uživateli ze 197 zemí světa na server youtube a zachycuje život na Zemi v průběhu jednoho dne – neděle 24. července 2010.

Z osmdesáti tisíc videoklipů vybrali tvůrci ty nejzajímavější, například video o korejském cyklistovi, který jezdí devět let po různých zemích světa. Objeví se tu ale i narození žirafího mláděte Jakuba z pražské ZOO v přímém přenosu.

46. ročník mezinárodní filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 1. do 9. července 2011

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..