Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Mezinárodní baletní soutěž 2012 hostí Nová scéna. Hvězdy se zrodí v Praze

Redakce

Redakce

26. 11. 2012

Milovníci tance a baletu si zakroužkují v kalendáři čtvrtek 29. listopadu. Tímto dnem na Nové scéně Národního divadla odstartuje čtvrtý ročník Mezinárodní baletní soutěže, společně se soutěžní přehlídkou tanečních umělců České republiky.

FOTO: Elena Kabanova, Rusko

Kdo letos v Praze zazáří? Zdroj: novascena.cz

Účast na Mezinárodní baletní soutěži, která bude mít dvoukolový průběh, potvrdilo na 90 světových umělců. Chybět tak nebudou profesionální tanečníci z České republiky, evropských zemí, ale také například tanečníci z Japonska či Austrálie.

Diváci budou mít možnost obdivovat práci tuzemských i zahraničních interpretů až do neděle 2. prosince, kdy celá soutěž vyvrcholí slavnostním galavečerem.

Recenzujeme: Amerikana III uhranula diváky

Vysokou úroveň soutěže podtrhnou i zvučná jména v porotě jako například Ivan Liška, umělecký ředitel Bavorského státního baletu Mnichov.

Mezi porotce patří také primabalerína baletu Národního divadla v Praze Tereza Podařilová nebo Vasilij Medveděv, choreograf, pedagog a zakladatel Mezinárodního baletního festivalu Dance Open v Sankt Petěrburku.

FOTO: Katerina Placha

Kateřina Plachá. Vítězka z roku 2009. Kdo bude vítězem letos?

„Interpretační soutěže mají velký význam pro tanečníky i pro diváky. Tanečníkům dávají možnost konfrontace výsledků práce, nabídky do angažmá u nás i v zahraničí a pozvání na světové soutěže. Milovníci tance zase během několika dnů mohou vidět práci velkého množství tanečníků a získat tak přehled o současném stavu baletního umění,“ upřesňuje Zdeněk Prokeš, ředitel soutěže.

O tom, že organizátoři soutěže chtějí přilákat na Novou scénu co nejvíce tanečních příznivců, svědčí i cena vstupného. Ta se bude pohybovat od 50 do 270 korun.

IV. Mezinárodní baletní soutěž

Nová scéna Národního divadla (Národní třída, Praha 1)

Kdy: čtvrtek 29. listopadu – neděle 2. prosince

Program:

Čt 29. listopadu v 18:00 I. kolo kategorie A – Senior

Pá 30. listopadu v 17:00 I. kolo kategorie B – Junior

So 1. prosince v 18:00 II. kolo obě kategorie

Ne 2. prosince v 18:00 Slavnostní vyhlášení výsledků a Večer laureátů

Vstupné: 50 – 270 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezinárodní baletní soutěž 2012 hostí Nová scéna. Hvězdy se zrodí v Praze