Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalová královna Doro oslaví ve Zlíně pětadvacáté výročí své kariéry

Doro Pesch je zřejmě jednou z nejslavnějších a nejúspěšnějších metalových zpěvaček. Koncertní pódia brázdí už čtvrt století a stále se může chlubit výbornou formou.

Doro Pesch oslaví čtvrt století ve Zlíně Zdroj: oficiální stránky

Metalu dominují muži – to je všeobecně známý a nezpochybnitelný fakt. A bývaly doby, kdy mu dominovali mnohem více než dnes. V tomto případě tak můžeme historii tvrdé hudby rozdělit na dobu před zpěvačkou Doro Pesch a po ní. Tato královna heavymetalové muziky v letošním roce oslaví dlouhých pětadvacet let svého působení napříč hudebním světem.

Vstupenky na koncert koupíte za 590 korun online

A oslavy mají být velkolepé. Doro své turné již započala a od začátku letošního roku stihla provětrat švédské kluby, rodné Německo i Ameriku. V rámci svého oslavného turné zavítá i k nám.  Své zázemí nabídne (stejně jako v mnoha jiných případech) zlínské Masters of Rock Café.

Čtěte také: Stát po boku nejlepších světových bubeníků je zážitek, říká Miloš Meier

Doro Pesch, vlastním jménem Dorothee, se narodila 3. června 1964 v Německu a na počátku svého působení vystupovala jako součást heavy metalové skupiny Snakebit, kterou však v roce 1983 opustila, aby se hned poté upsala žánrově velmi blízké kapele Warlock.  Tou dobou byla jednou z mála žen, které se v rodné zemi (a vůbec na celém světě) angažovaly na metalové scéně.

Složení Warlocků prošlo řadou personálních změn, jejichž důsledkem byl téměř úplný rozpad skupiny. Z původní sestavy zůstala už jen mladá Pesch. Zánik skupiny zdál se neodvratný. Doro však vyměnila nahrávací společnost a pod svým vlastním jménem vydala v pořadí páté album. Od roku 1989 nastoupila (ač s kapelou v zádech) na sólovou dráhu.

Za dobu svého působení na heavymetalové scéně hostovala mnoha neméně slavným kolegům. Vznikl tak známý duet s MinistryScorpions, americkými hvězdami Twisted Sisters nebo gothickou královnou Tarjou Turunen.

Nemáte 6. října co dělat? Přijeďte do Zlína oslavit čtvrt století působení Doro Pesch na metalové scéně. Lístky jsou stále ještě k dostání v klasických předprodejích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalová královna Doro oslaví ve Zlíně pětadvacáté výročí své kariéry