Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Neházejme Scorpions do starého železa

Redakce

Redakce

17. 6. 2010

Hannoverská partička Scorpions, jedna z nejúspěšnějších rockových skupin, vydala své již sedmnácté album. Podle oficiálních zpráv je toto novinkové album Sting In The Tail zároveň albem posledním. Kytarista Rudolf Schenker označil album za návrat do osmdesátých let, kdy byli Scorpions na vrcholu kariéry. Tento nostalgický ohled za minulostí je ale skutečně správný krok pro současnost.

The Scorpions - Sting in the tail, Zdroj: Sony Music

Skalní fanoušci najdou na Sting In The Tail vše, co na Scorpions milují. Hardrockové a rock´n´rollové kousky a i tolik typické dramatické balady. Z popisu se zdá, že Scorpions mají nejlepší za sebou a nic nového nás nečeká, nenechte se ale zmýlit. Sting In The Tail je sice návratem do nejlepší éry Scorpions, přináší ale i netradiční překvapení.

>>> Koupit CD za 315 korun zde <<<

Titulní píseň Sting in the tail je klasickou produkcí Scorpions a okamžitě pochopíte, proč je právě tento song songem úvodním. Můžete mít pocit, že jste něco podobného od kapely už slyšeli a budete mít pravdu, protože struktura skladeb je postavená na základě, který si Scorpions vybudovali před mnoha lety. Vadí to ale něčemu? Nemyslím si, takový základ je pro Scorpions typický a právě tento základ dělá skupinu takovou, jakou ji známe a chceme.

Scorpions ve znamení nových balad

Najdeme zde i několik pěkných balad, které úspěšně navazují na již legendární Still Loving You nebo Wind Of Change. Při poslechu balady Lorelei nebo The Best Is Yet To Come se nelze než ubránit pocitu, že takovéto skladby Scorpions prostě umí!

Bude Sting In The Tail posledním bodnutím?

The Best Is Yet To Come uzavírá toto nostalgické a přeci tak současné album s grácií. Scorpions, kteří odchází do hudebního důchodu, se rozhodně nemusí za tento počin stydět. Ba právě naopak, dali jasně vědět, že do starého železa tedy nepatří, album je plné svěžích a nadupaných melodií, které vás budou znovu a znovu zvedat ze židle.

Scorpions jsou zkrátka stále tou legendární skupinou a tuto nálepku jim jen tak někdo neodlepí. Za Sting In The Tail si opravdu zaslouží gratulaci, díky!

Desku je možno zakoupit online zde.

Scorpions – Sting In The Tail
Vydáno: 19. březen 2010
Celkový čas: 44:24
Skladby: Raised on rock, Sting in the tail, Slave me, The good die young, No limit, Rock zone, Lorelei, Turn you on, Let´s rock, SLY, Spirit of rock, The best is yet to come
Vydalo: Sony BMG
Celkové hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neházejme Scorpions do starého železa