Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Městské divadlo Zlín začne ďábelskou 66. sezónu velkým flámem, navíc se slevou

Aneta Filipová

Aneta Filipová

11. 9. 2011

FOTO: Zlínské exhibiční fotbalové utkání

Zlínské divadlo začne novou sezónu ve středu 17. září komedií Na flámu. Divadelníci už stihli proti filharmonistům sehrát exhibiční fotbalové utkání a 9. září divadlo znovuotevřelo Dílnu 9472. Do konce roku navíc mohou diváci získat vstupenky se slevou!

FOTO: Zlínské exhibiční fotbalové utkání

Přes nepříznivé počasí vládla na trávníku veselá atmosféra Zdroj: Městské divadlo Zlín

Začátek zlínské divadelní sezóny je opravdu nabitý. Ve čtvrtek 8. září proběhlo exhibiční fotbalové utkání, kde poměřili své síly divadelníci s filharmonisty.

Na trávníku se představili nejen herci, ale i dramaturg divadla Vladimír Fekar a ředitel scény Petr Michálek. „Podle posledních informací proti nám nastoupí i ředitel Filharmonie Josef Němý. Tímto mu přes média oznamuji, že na něj budu hrát osobku,“ sdělil šéf zlínského divadla ještě před utkáním. Filharmonie nakonec zdolala divadlo 2:1.

Čtěte také: Národní divadlo chystá 14 premiér

V pátek 9. září otevřel koncert kapely AG FLEK zrekonstruovaný divadelní a hudební klub Dílna 9472, bývalé Divadélko v klubu.

Po dvouměsíční prázdninové rekonstrukci čeká na diváky v nově upravených prostorách Dílny 9472 improvizační show Komediomat ve stylu primácké Partičky. Divadlo slibuje originální podívanou nabitou hrami a scénkami, ve které 14. září v 19 hodin vystoupí herci Roman Blumaier a Zdeněk Julina.

Na konci září odstartuje v Dílně 9472 nový cyklus s názvem Klukoviny, ve kterém budou uvedeny nejlepší písně skladatele Zdeňka Kluky a nebudou chybět ani noční prohlídky Městského divadla Zlín.

Divadelní premiérou ďábelské 66. sezóny zlínského divadla bude svěží komedie Toma Stopparda Na flámu v režii Šimona Dominika. „Komedie Na flámu, po které budeme vzpomínat i na své flámy, nebo toužit po nových, snad zahájí volnou trilogii Stoppardových her v tomto divadle,“ uvedl dramaturg Vladimír Fekar.

Tom Stoppard

Osobitý anglický dramatik (*1937), který se narodil právě ve Zlíně jako Tomáš Straussler. Angažoval se v publikování podpůrných článků pro disidenty bývalého východního bloku, v 70. letech se setkal s Václavem Havlem a úspěšně adaptoval jeho hru Largo desolato. Za scénář k úspěšnému filmu Zamilovaný Shakespeare získal Oscara.

Ve hře Na flámu přepracoval vídeňskou frašku, na kterou napsali variaci nazvanou „…si pořádně zařádit“ i Voskovec a Werich a jako námět ji zpracoval také Thornton Wilder ve slavném muzikálu Hello, Dolly!

Divadlo také láká své diváky na výhodnější a komfortnější zakoupení vstupenek. Až do konce letošního roku dostane každý divák k zakoupené vstupence kupon na představení v dalším měsíci zdarma, navíc může nově zakoupit i elektronickou vstupenku z pohodlí domova.

Městské divadlo Zlín

9. září v 19 hodin: Slavnostní otevření Dílny 9472

14. září v 19 hodin: Dílna 9472 Komediomat (improvizační show)

17. září v 19 hodin: MDZ premiéra komedie Na flámu

27. září v časech 21.30, 22.00, 22.30: Noční prohlídky divadla

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Městské divadlo Zlín začne ďábelskou 66. sezónu velkým flámem, navíc se slevou