Menu
TOPZINE.cz
Hudba

McCartney se pustil do taneční hudby. Poslechněte si ukázku

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

13. 6. 2013

Sedmdesátiletý spoluzakladatel Beatles Paul McCartney se blýskne na poli elektronické taneční muziky. V novém singlu Out Of Sight producenta Bloody Beetrootse opět spojil své síly s basistou kapely Killing Joke Martinem Gloverem známým jako Youth.

FOTO: Paul McCartney

Paul McCartney si rozumí i s elektronickou hudbou. Zdroj: Universal Music

Italský hudební producent a DJ Sir Bob Cornelius Rifo vystupující pod pseudonymem Bloody Beetroots ve světě proslul nejen maskou komiksového Venoma, ve které vždy vystupuje, ale zejména díky svému osobitému pojetí dance-punkové až electro-housové hudby, o čemž české publikum přesvědčil například na loňském Open Air Festivalu.

Fakt, že se Bloody Beetroots neštítí hudebních crossoverů, posluchačům přibližuje nová ukázka chystaného singlu, který bude dostupný 18. června na iTunes pod prestižním vydavatelstvím Ultra Records. Přestože půlminutová ochutnávka toho příliš o žánru neprozrazuje, zítra by se měla na internetu objevit úplná verze skladby.

Nestárnoucí experimentátor

Své fanoušky stále aktivní McCartney experimentováním s elektronickou hudbou zajisté nepřekvapí. Se skupinou Fireman, kterou tvoří právě oba přizvaní k novému singlu McCartney a Youth, již několikrát za dvě desítky let působení zalétli až na okraj experimentální či ambientní elektroniky. McCartney se navíc letos zmínil, že ho pokusy s elektronikou lákaly již za dob Beatles.

Nejen mladí či začínající producenti se toho od bývalého brouka mohou mnoho přiučit. Ve svém úctyhodném věku stále aktivně produkuje hudbu, skládá, píše texty, stejně jako hraje na živých koncertech, kde jeho vystoupení trvají někdy i více než dvě hodiny.

Nezbývá tedy než se těšit, co z tohoto na první pohled neslučitelného spojení vzejde. Jak již ukázka napovídá, McCartneyho nezaměnitelný hlas má potenciál udělat ze singlu opravdovou hitovku, která zajisté oživí letní festivaly, ovšem Bloody Beetrootse letos na tuzemském festivalu nezastihneme. Nejbližší vystoupení si fanoušci budou moci vychutnat v německém Saalburgu na SonneMondSterne Festival 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

McCartney se pustil do taneční hudby. Poslechněte si ukázku