Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Máte rádi Stmívání? Zahrajte si v dokumentu o jeho fanoušcích!

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

28. 9. 2011

FOTO:TwilightJsi fanoušek/fanynka Twilight ságy? Je ti mezi 11 a 15 lety? V tom případě máš skvělou možnost zahrát si v připravovaném slovenském filmu o fanoušcích Stmívání!

FOTO:Twilight

Hlavní představitelé Twilightu, Zdroj: distributor filmu

Studenti z VŠMU v Bratislavě připravují tento dokumentární film jako svůj školní projekt. Nyní se hledají vhodní kandidáti a kandidátky ve věku od 10 do 18 let, přednostně děvčata od 11 do 15 let.

Zájemci by měli být komunikativní, měli by umět formulovat a objasňovat své názory, proč fandí zrovna tomuto filmu a hercům. Natáčet by se mělo během začátku školního roku (který už právě probíhá) a poté v době příchodu prvního dílu Rozbřesku do slovenských kin v listopadu.

Názory fanynek

Uvidí se, jestli tento film představí fanynky Roberta Pattinsona v dobrém světle, nebo jako hysterické teenagerky, což některé ve skutečnosti jsou. Ovšem všechny takové být nemusí.

Udělal jsem si sám průzkum. Zeptal jsem se jedné známé, co se jí na snímku líbí. Odpověděla: „Nejluxusnější film! Je to záhádný a zároveň romantický a hororový…“ Já jako kluk mám na takové to filmy jiný názor, ale z objektivního hlediska je tohle ještě celkem normální zhodnocení. Mnohem lepší, než některé výlevy jako „závidím Belle Edwarda!!! Je tak krásnej a hodnej, ááááááááách“.

Každý film stejně jako každý herec a zpěvák má ale i své antifanoušky. Kupodivu to u Stmívání je většinou mužského pohlaví. O Stmívání jsem zaslechl i toto: „Je to největší sračka, co kdy vznikla. A napiš to do toho článku.“ Mnohé fanynky se proti takovým výrokům ohánějí tím, že akorát všichni Robertovi závidí, jak je hezký. Pravdivost tohoto tvrzení raději nebudu posuzovat.

Co by pro film neudělaly…

V USA, kde se Robertovi fandí o něco více, se pro zhlédnutí premiéry udělají různé věci. Na loňském filmovém festivalu v Los Angeles fanynky postavily před kinem tábor a s různými transparenty, hlásajícími obrovskou lásku k filmovému upírovi. S jeho fotografiemi tam poté strávily celou noc a den čekáním na první promítání filmu.

Obdivovatelé Stmívání se také rádi vyjadřují ke kvalitě snímku na internetu. Na youtube je mnoho videí s tím, jak jsou fanoušci napjatí a vyjuchaní z ukázek z filmu.

Některé fanynky už ani nedokáží rozlišit realitu od filmu. Pattinson sám říkal, že ho kolikrát prosí, aby je kousnul.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte rádi Stmívání? Zahrajte si v dokumentu o jeho fanoušcích!