Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Máte kocovinu? Přinášíme vám pár hudebních tipů na její zmírnění

Je vám špatně a potřebujete po silvestrovských oslavách zvednout náladu? Vítejte u našeho článku, jenž vám dá pár hudebních tipů na zklidnění vašeho postalkoholového stavu.

Šampus k Novému roku neodmyslitelně patří Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Při kocovině je vám většinou buď natolik špatně, že nedokážete kromě ticha poslouchat nic, nebo dáte přednost klidné, pohodové hudbě, která zklidní třeštící hlavu, rozhozené smysly a rozbouřený žaludek. Pokud volíte druhou možnost, hurá do toho!

Jak na Nový rok…

Není snad nic lepšího, než zahájit novoroční den novoročním songem, v tomto případě skladbou New Years Day od irských rockerů U2. Pokud máte po kalném ránu (či spíš poledni) na včerejší party příjemné vzpomínky, tenhle song je ve vás podtrhne. Pokud máte naopak starosti z nějakého průseru, který se vám předchozí noc stal, vlije vám do žil dávku optimismu a sílu k řešení problému.

A jako bonus navíc vám tento song připomene ještě jedno neméně příjemné poselství: začíná nový rok a vy máte jedinečnou šanci začít se vším od znova. A to je fajn, ne?

V rámci hudebního výletu za účelem odstranění kocoviny vyměníme zasněžené Irsko za kalifornskou poušť, konkrétně za městečko Palm Desert, kde válí místní zaříkávači pouště Queens of the Stone Age.

Čtěte také, na jakou hudbu lákat lidi na party

Jejich pohodový song Make it wit Chu přinese do vaší etanolem narušené duše jasnou, slunečně klidnou atmosféru, že zapomenete i na svou morální kocovinu za to okno, na základě kterého se teď strachujete, co jste komu v opojení řekli nebo udělali. Pokud jste v ten večer navíc s někým líbali, tak ve vás líbezné vzpomínky určitě probudí pohled na muchlující se dvojice v závěru klipu. Teda pokud to pro vás bylo příjemné, samozřejmě…

U sluneční hudby ještě chvíli zůstaneme, byť budeme měnit žánr: Chickano rapper Kid Frost se svým zlostným songem La Raza dokáže s vaší kočkou udělat zázraky. I přes evidentně potlačenou agresivitu vás tento song nádherně uklidní. A saxofon, jenž několikrát ve skladbě zazní, vás pohladí na duši.

Pokud máte blbou náladu (ať už v rámci kocoviny či z jiného důvodu), tak vás vždy potěší nějaký song, jenž je nekonkrétní a pohodový, ale i tvrdší zároveň. Tyhle parametry splňuje dub, konkrétně skladba King Tubby Meets The Rockers Uptown od Augustuse Pabla. Mimochodem: tento song s tím předešlým spojuje účast na soundtracku k počítačové hře GTA: San Andreas.


Augustus Pablo –
King Tubby Meets The Rockers Uptown

Na závěr si dáme něco českého a ujetého zároveň. Vzpomeňme na dobu socialismu, kdy se pojem volný čas omezoval jen na tupou zábavu či alkohol, o nějž v našem dnešním článku jde především.

Řeč je o muzikálu totalitního věku Kouř, který ukázal na omezené možnosti trávení volného času mládeže: buď jste se mohli kamarádit s alkoholikem typu Bédy („Víš Bédo, musím zítra ráno vstávat, jdu brzo do práce.“ – „Hovno! Pozval jsem tě, tak chlastej!“), či zajít na místní diskotéku.

Třeba jste mohli mít to štěstí, že jste na ní potkali DJ Arnošta (ve filmu jej ztvárnil Šimon Caban) s jeho nezapomenutelným hitem Je to fajn! Každopádně ať jste zahořklí sebevíc, tohle vás nemůže nerozehřát. Co dodat? Snad jen to, že „Arnoštek je prostě boží!“

Gratulujeme. Právě jste absolvovali den, který z vaší strany nestál vlivem včerejších událostí za nic. Takže za týden znova!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte kocovinu? Přinášíme vám pár hudebních tipů na její zmírnění