Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Masquerade v opeře: Nová plesová tradice začíná. Bez masky ani ránu

Redakce

Redakce

27. 2. 2012

Plesová sezóna je v plném proudu a na jeden z jejich vrcholů se můžete těšit v nově založené tradici Masquerade ve Státní opeře Praha. Tématem prvního ročníku je Ludvík XIV., nejdéle vládnoucí monarcha v evropské historii a Král Slunce.

Tématem prvního ročníku Masquerade je Ludvík XIV. Zdroj: masquerade2012.cz

Masquerade, bal masqué je společenská událost, na které návštěvníci nosí honosné róby a obličeje jsou až do půlnoci skryty pod maskami.

Své  základy opírá o proslulé maškarní bály na dvoře Ludvíka XIV. a přináší do české společnosti nejen pompéznost, jedinečnost, vzrušení, ale i jemnost, vznešenost, etiketu a s ní spojená a pevně stanovená pravidla společenského chování.

Čtěte také: Vyberte si z nabídky festivalu Malá inventura

Louis le Grand, Král Slunce, s oblibou pořádal na svém dvoře veselí všeho druhu, miloval honosnost a jeho éru definují právě velkolepost, rozmařilost a bujaré veselí, jejichž jedinečností se inspiruje Masquerade.

FOTO: Maska

Masku nezapomeňte doma Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

„Cílem je vytvořit událost, která zachovává tradice královských oslav. Velmi důležitý je pro nás kulturní aspekt, ať již jde o výběr programu, jeho tematické a vzdělávací zaměření nebo o společenské normy, na které se čím dál tím častěji zapomíná,“ vysvětluje ředitelka projektu Kristiana Ghiuri a dodává, „významným hostem, jehož účast očekáváme, je Vicote Arthur de Soultrait z francouzského šlechtického rodu, který sahá právě až k Ludvíkovi XIV.“

Celý večer bude moderovat Marek Vašut a vítěžek z tomboly půjde pro Nadaci Zdeňka Millera.

Masquerade

Státní opera Praha

Kdy: pátek 9. března, 20:00

Akce se z technických důvodů přesouvá.
O novém termínu a místě konání vás budeme informovat.

Ceny vstupenek:
2 000 Kč – II. balkón
2 500 Kč – I. balkón
4 500 Kč – Premium seats, stoly na jevišti
10 000 Kč –VIP lóže

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Masquerade v opeře: Nová plesová tradice začíná. Bez masky ani ránu