Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Maroon 5 jsou špičkou evropských hitparád. U nás začali kralovat až nyní

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

31. 10. 2011

!Světové hitparády!Třiačtyřicátý týden roku 2011 zamíchal kartami ve světě hudebního pokeru tak, že nejvíce trumfů ve své ruce drží Rihanna společně s Calvinem Harrisem. V tuzemsku odkryl fullhouse opět Don Omar.

foto Don Omar

Don Omar, Zdroj: donomar.org

Dnešní hitparádový přehled nelze začít jinde než v naší maličké zemi. Do českých hitparád se na třetí místo dostávají Maroon 5Christinou Aguilerou, kteří ve světě pomalu ale jistě klesají. U nás se s Moves Like Jagger vyhoupli na prozatímní třetí místo. Singl Hey Boy od Verony se kupodivu usadil na stříbrné pozici a o jedno místo si tedy polepšil. Letní vypalovačka Danza Kuduro od Dona Omara je neohroženě na první příčce.

Britové zamíchali svou hitparádou podstatně více. Minule třetí Gym Class Heroes klesli až na pětku a druzí Maroon 5 se usadili na nezáviděníhodné bramborové příčce. Pro tento týden si bronz vybojovala Charlene Soraina. Při svém prvním týdnu v hitparádách se na dvojku dostali krasavci z kapely Wanted a píseň Lightning. Calvinu Harrisovi, který společně s barbadoskou Rihannou nazpíval We Found Love, se daří už ve většině evropských i světových hitparád.

Japonské hitparádové vody čeří jako číslo tři Beyoncé a singl Ego. Druhý post patří chlapecké dvojici, kteří si říkají Tegomass a v Japonsku si stříbro vybojovali s písní Tanabata Matsuri. Vírům tamních vod unikla nejdále zpěvačka Kumi Koda a Ecstasy. Zpěvačka debutovala roku 2000 s hitem Take Back.

V Evropské oficiální Top 100 je pořadí hodně podobné britským či americkým hitparádám. Třetí místo drží se Someone Like You Adele, která je se singlem Set Fire to the Rain i na pozici čtvrté. Druhá příčka patří Rihanně a Calvinu Harrisovi a evropskou špičkou se čtyřicátý třetí týden stali Maroon 5 a Moves Like Jagger.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maroon 5 jsou špičkou evropských hitparád. U nás začali kralovat až nyní