Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Markéta Irglová zahájí evropské turné k novému albu v Praze

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

22. 10. 2011

Zpěvačka Markéta Irglová se vrací do své rodné země, aby zde zahájila evropské turné ke svému prvnímu sólovému albu. Praha ji uvítá již 29. října v Malostranské besedě.

FOTO: Markéta Irglová

Markéta Irglová, Foto: samuraj.cz

Markéta Irglová hudbou žije již od svých sedmi let, kdy si poprvé sedla k pianu a nechala své prsty rozběhnout po klávesách. Ačkoli koncertovala po celém světě, českému publiku se vryla do paměti až díky filmu Once a hitu Falling Slowly. Dnes zpěvačka vydává své debutové sólové album Anar.

Anar je počinem, který odráží Markétin život. Deska je jakousi křižovatkou, na kterou zpěvačka během svého života došla, a rozhodla se odbočit. V poslední době zažila mnoho změn – přestěhovala se z Irska do New Yorku, vdala se, vystoupila na mnoha koncertech a v neposlední řadě vydala desku s dvanácti autorskými písněmi.

„Inspirací pro vznik písní mi byly i mimohudební vlivy. Byly to knihy, které jsem v té době četla, například Anam Cara od irského autora John O’Donoghuae, The Propet od Kahlil Gibrana, ale také krajina, ve které jsem se nacházela, nejprve Irsko – moře a zeleň, pak New York a také rodná země, kterou si nosím v srdci,“ říká Markéta Irglová.

Od nově vzniklých skladeb lze očekávat rozvážnost a pohodu. Velký prostor dostalo piano a perský buben, jež dodávají jejím písním kouzlo dálek. Ke skladbě Crossroads dokonce vznikl již i klip, který se natáčel v krajině valašských kopců.

Markéta Irglová novými písněmi představí svůj život a nechá posluchače nahlédnout do svých tajných komnat. Již dva týdny po vydání desky zahájí turné. Zpěvačka plánuje jedenáct koncertů. Její hlas uslyší například ve Velké Británii, Belgii, Francii či Německu.

Čtěte také: Adele zpívala své matce. Dnes patří k soulové špičce

Turné bude zahájeno v České republice. 29. říjnapůl deváté večer v prostorách Malostranské besedy se uskuteční jediný koncert pro české publikum. Jako předkapela vystoupí zpěvák a kytarista Sean Rowe, který představí skladby z nového alba Magic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Markéta Irglová zahájí evropské turné k novému albu v Praze