Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Marek Eben a Petr Zuska. Moderátor vyzpovídá choreografa na Nové scéně

Foto: Moderátor Marek EbenMarek Eben ve čtvrtek 3. května vyzpovídá na jevišti Nové scény uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusku. Řeč bude nejen o připravovaném festivalu Gala X. Vstup je zdarma.

Foto: Moderátor Marek Eben

Pro herce, moderátora a hudebníka Marka Ebena jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi denním chlebem Zdroj: archiv České televize

Deset let ve funkci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla oslaví Petr Zuska v květnu a červnu retrospektivním festivalem Gala X. Projekt představí a připomene osmnáct originálních choreografií v šesti kompaktních blocích, z nichž každý bude uveden celkem třikrát.

Přečtěte si také informace o festivalu Petr Zuska Gala X

Příznivci úspěšného tanečníka, který si vyzkoušel také roli porotce v poslední řadě televizní soutěže StarDance, se mohou těšit na tematické večery Gala s mladými, Bláznoviny, Sólo pro P. Z., Cesty a zastavení, Pocta velkým tónům a Doteky folklóru. Festival Petr Zuska Gala X proběhne na třech scénách Národního divadla od 10. května do 30. června 2012.

Foto: Petr Zuska

Petr Zuska se jako porotce potkával s Markem Ebenem coby moderátorem v TV soutěži StarDance Zdroj: archiv ND

Nejen o projektu Gala X si bude na Nové scéně s Petrem Zuskou povídat oblíbený herec a moderátor Marek Eben. Společně se v živém rozhovoru ohlédnou zpátky, zavzpomínají a oslaví jednu dekádu vývoje baletního souboru Národního divadla.

Hovory s Petrem Zuskou s datem 3. května začínají na Nové scéně v 16 hodin. Přijít můžete zdarma bez předchozí registrace. Velký rozhovor s předním českým tanečníkem, choreografem a šéfem baletu naší přední scény vám v příštích týdnech přineseme také na TOPZINE.cz.

Hovory s… Peter Zuska

Nová scéna Národního divadla

Kdy: čtvrtek 3. května, 16:00

Vstupné: zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Marek Eben a Petr Zuska. Moderátor vyzpovídá choreografa na Nové scéně