Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Máme recept na nápoj lásky! Afrodiziaka prochází žaludkem

Redakce

Redakce

5. 11. 2011

Síla afrodiziak je známá už od nepaměti. Někdy dokonce bývaly zaměňovány za nápoje lásky a ano – díky nim se říká, že láska prochází žaludkem. Je to totiž přesně tak – chemický koktejl látek lásky dokáže i z největšího puritána udělat pořádného divocha.

Alkohol má také své afrodiziakální působení, Zdroj: sxc.hu

Nedávno jsem si s jedním mužem povídala o tom, co vlastně člověk potřebuje ke štěstí a odpověděl mi, že mezi nejdůležitější věci v dnešní době, které potřebuje patří zdraví, dobré jídlo, láska, práce a peníze.

Ve zkratce to tedy znamená, že nápojem lásky dnešní doby u zdravého, pracujícího člověka je to, když má milující protějšek a plný žaludek. Nebudu lhát, že tohle platí zejména u mužů – my ženy býváme často daleko náročnější, ale afrodiziaka účinkují na všechny.

,,Za svitu úplňku přidej svatojakubské lupínky a vař je pět minut“

Žerty stranou, protože ty sem nepatří. To, že afrodiziakální kuchyně je vědou, dokazují i kuchařské soutěže, které se snaží najít jídlo či nápoj, které by nám nejvíce zvedly… sexuální apetit.

Dodnes totiž přesně nevíme, jak co na koho působí – univerzální recept zatím neexistuje.

Hrnečku vař!

Pokud chceme připravit něco opravdu dobrého, neměli bychom zapomínat na látky základní – v tomto případě vitaminy. Ať už se rozhodnete připravovat kouzelný nápoj či chutné jídlo, určitě by v něm neměl chybět vitamin C (např. citron nebo pomeranč), který zvyšuje prokrvení, usnadňuje uvolnění některých hormonů a odplavuje stres.

Co lahodí ženám?

Pro ženy se doporučují lanýže či jasanové semeno pro čilost. Pro dobré prokrvení se kromě vitaminů a alkoholu používá vše, co pálí – například pepř nebo křen.

Vyzkoušejte i citronovou šťávu

Vhodná jsou také jídla dodávající nám energii, která se v nás uvolňuje postupně – vhodné jsou ryby, různé saláty, ale nic nezkazíme ani kaviárem.

Na čem si pochutnají muži?

Pro muže se zase doporučuje odvar z kořene máty či celerová polévka. Talmud mužům radí, aby užívali šafrán rozetřený ve víně pro sílu během milování.

Čtěte také: Afrodiziakální jídelníček pro vás TOPZINE.cz připravil. Vyzkoušejte ho již dnes k večeři!

Úspěšně také působí med, vajíčka a různí korýši. Mezi jeden z nejoblíbenějších pokrmů patří omáčka ze starého Orientu, která se skládá z cizrny, citronové šťávy, česneku a sezamové pasty tahini. Známe ji pod názvem hummus.

Dobrou chuť a hodně úspěchů!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máme recept na nápoj lásky! Afrodiziaka prochází žaludkem