Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Mam′zelle Nitouche přichází. Karlínské divadlo koketuje s operetou

FOTO: Mam'zelle Nitouche, Hudební divadlo KarlínPo šňůře muzikálů přichází Hudební divadlo Karlín se slavnou operetou Mam′zelle Nitouche. Na nový kousek se mnohou těšit příznivci karlínských stálic i neokoukaných tváří.

FOTO: Mam'zelle Nitouche, Hudební divadlo Karlín

Karlínské divadlo vsadilo na své stálice i novější tváře. Zdroj: HDK

Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi, je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Karlínské divadlo se v nejnovějším zpracování operety Mam′zelle Nitouche rozhodlo příběh přesunout do doby a prostředí, které je všem notoricky známé z filmů o četnících ze Saint-Tropez. Na režisérskou židli usedl Gustav Skála, který v roce 2008 nastudoval Mamzelku pro Městské divadlo v Brně.

Recenzujeme: Muzikálovou Aidu s Lucií Bílou potopila hudba

„Skála vtiskl brněnskému nastudování, z něhož vycházíme a k němuž se v rámci rozvíjející se spolupráce s Městským divadlem Brno i hlásíme, neuvěřitelný náboj, proto věříme, že i nejnovější zpracování potěší nejen operetního diváka Hudebního divadla Karlín,“ dodávají karlínští producenti.

FOTO: Tomáš Trapl

V novince karlínského divadla nebude chybět Tomáš Trapl. Zdroj: tomas-trapl.cz

Slavná opereta Mam′zelle Nitouche, do češtiny občas překládaná jako Slečna Netýkavka, vznikla před 130 lety. Skladatel Florimond Hervé a libretisté Henri Meilhac, Albert Millaud ji napsali jako parodii na tehdejší bombastickou operní tvorbu.

Nepřehlédněte: Tomáš Trapl hodnotí pražskou muzikálovou scénu

Čeští diváci si oblíbený operetní kousek s napáditým situačním i slovním humorem mohli díky překladu a úpravě Oldřicha Nového užít již mnohokrát, a to nejen na divadelních prknech. V roce 1977 se Mamzelka dočkala televizního zpracování, které nejen díky skvělému hereckému obsazení v čele s Lubomírem Lipským dodnes sklízí obdiv diváků i kritiků.

Mam′zelle Nitouche, Hudební divadlo Karlín, režie a choreografie: Gustav Skála, hrají: Zuzana Benešová/Radka Coufalová, Marián Vojtko, Tomáš Trapl, Václav Noid Bárta, Vladimír Brabec a další

Premiéra: 31. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mam′zelle Nitouche přichází. Karlínské divadlo koketuje s operetou