Menu
TOPZINE.cz
Výtvarné umění

Malování pivem. Inspirativní obrazy Karen Elandové

Redakce

Redakce

8. 1. 2018

Přes 14 let Karen Eland malovala kávou, když dostala jedinečný nápad. Její život v Bendu v Oregonu, kde je snad nejvíce pivovarů, ji totiž přiměl ke změně malířské techniky. Maluje pivem.

Káva a pivo slouží i k malování

Američanka Karen žila v oklahomské Tulse. Malování ji bavilo vždy a už v pouhých 14 letech portrétovala třídu. Lásku k umění propojila s milovaným nápojem. Popíjela kávu, a přitom vytvářela jedinečná díla jako je Mona Latte.

Když se přestěhovala v roce 2008 do Bendu, ráje řemeslných pivovarů, inspiroval ji zlatavý mok a také historické fotografie s pivem jako Tour de France 1920 nebo Lager Loggers. Stejně jako káva dodává i pivo obrazům jedinečnou barvu a dojem. Vznikla tak unikátní díla, která nadchla celý svět.

Jedinečné obrazy, ve kterých hraje hlavní roli pivo

Karen začala hodně cestovat. Dostala se nejen do Francie, Anglie, Itálie, Chorvatska, ale také do Saudské Arábie a Kataru. Při cestách vždy zpracovává zážitky do obrazů. Karen miluje klasickou malbu, které sklenice tmavého piva dodává kapku humoru.

Ať už pije kávu nebo pivo, při malování dává pozor, aby to bylo pouze v malé míře. Jinak by se její díla mohla snadno stát abstraktními. Mezi její zajímavé práce patří třeba portrét zakladatele Guinness, Arthura Guinnesse, při jehož malování využila právě pivo Guinness. Její díla si objednávají i pivovary, protože jsou nadšeni spojením krásných obrazů, ve kterých je často tématem pivo, a navíc je dílo i vytvořeno z piva.

Jak asi takové malby vypadají, se můžete podívat na autorčině stránce.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Malování pivem. Inspirativní obrazy Karen Elandové