Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Má divadlo smysl? DAMU vás o tom přesvědčí

Eva Síčová

Eva Síčová

1. 8. 2011

FOTO: NeratovStudenti DAMU ve spolupráci se Sdružením Neratov připravují výjimečný letní projekt s názvem Jiné jeviště. Cílem akce je zapojit lidi s postižením do tvůrčího procesu přípravy a realizace divadelního představení. 

FOTO: Neratov 2011

Poutní místo Neratov se stane dějištěm divadelního projektu Zdroj: jinejeviste.cz

Jiné jeviště představuje neformální sdružení budoucích herců, režisérů a scénografů, kteří začátkem srpna připraví projekt v pohraniční vesničce Neratov v Orlických horách. Po dobu čtrnácti dnů budou pracovat a vést tvůrčí workshopy s handicapovanými klienty místního chráněného bydlení.

Jan Čtvrtníček, student herectví na DAMU: „Hnacím motorem projektu Neratov 2011 – divadlo má (s)mysl je jeho téma. Práce s postiženými ve specifických podmínkách komunity uprostřed Orlických hor je pro nás jasnou výzvou. Silné téma jako podstata divadelní práce je to, co v českém divadle často chybí a co bychom v dnešní společnosti měli usilovně hledat.“

Dvoutýdenní intenzivní práce přinese ovoce v pobodě neopakovatelné inscenace. Vznikne přímo pro vesnici Neratov a odehraje se po celé obci. Divadelní představení se bude konat v rámci poutních slavností, které do vesnice přilákají každoročně na 1500  poutníků z celé republiky v době od pátku 12. do pondělí 15. srpna.

FOTO: Neratov 2011

Účastníci projektu Divadlo má (s)mysl

Od pondělí 1. sprna si obyvatelé chráněného bydlení v Neratově mohou vyzkoušet komunikovat prostřednictvím loutek, absolvovat pohybová a hlasová cvičení, ale také například samotnou výrobu loutek, kostýmů a rekvizit.

Čtěte také: Národní divadlo v Praze navštíví v srpnu Králové slunce

Neratov se také stane jedním z mnoha témat workshopů, a to díky své pohnuté historii. Obec na území bývalých Sudet byla po druhé válce vysídlena a život se do ní vrátil až po roce 1989 díky Sdružení Neratov.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Má divadlo smysl? DAMU vás o tom přesvědčí