Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lubomír Typlt vystavuje Holky. Skupina WWW mu k tomu bude hrát

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

3. 10. 2011

Pražská kapela WWW si sice dala za cíl nekoncertovat v Praze do doby, než vydá své třetí CD, ale ve středu 5. října své předsevzetí poruší. Stane se tak u příležitosti výstavy malíře Lubomíra Typlta, která je ve své polovině.

foto: Lubomír Typlt

Lubomír Typlt – Chlapec s holubicí, olej na plátně, 2007, Zdroj: Galerie Zdeněk Sklenář

Lubomír Typlt zahájil výstavu s názvem Holky již 18. září. Výstava potrvá až do 4. listopadu. Ve středu 5. října je naplánován doprovodný program, kdy v 16 hodin začíná komentovaná prohlídka děl s autorem a ve 20 hodin ještě návštěvníky na nádvoří Chodovské Tvrze potěší koncert skupiny WWW.

Lubomír Typlt (*1975, Jilemnice)

VŠUP Praha, FaVU VUT Brno, Kunstakademie Düsseldorf

Roku 2004 se stal mistrovským žákem malířského ateliéru A. R. Pencka

Vystavuje svá díla v ČR i v zahraničí

Není náhodou, že právě WWW oživí svou hudbou Holky. Lubomír Typlt je totiž jejich textařem a také má na starost vizuální stránku této hudební sestavy. Výstava je ale jiná i po další stránce. Lubomír Typlt totiž upouští od svých obrazů dospívajících chlapců a dává přednost dívkám.

Čtěte také: Typlt se nám vybarvil

„Každá postava stojí sama za sebe, ale je i článkem v organismu skupiny,“ popisuje malíř svá nejnovější díla. „Křehký svět dívčí psychiky nás kontrastněji zavádí do zneklidňujících situací,“ dodává Typlt. Galerii Chodovská tvrz můžete navštívit denně kromě pondělí. Otevřena je od 13 do 19 hodin a najdete ji na adrese Ledvinova 9, Praha 11.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lubomír Typlt vystavuje Holky. Skupina WWW mu k tomu bude hrát