Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lou Reed zemřel na onemocnění jater. Potvrdili to jeho lékaři

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 10. 2013

Příčina úmrtí amerického hudebníka Lou Reeda byla objasněna. Jeho lékař potvrdil, že se jednalo o komplikace spojené s onemocněním jater.

FOTO: Lou Reed

Lou Reed. | Zdroj: facebook.com

Zprávu včera americkému tisku oficiálně sdělil doktor Charles Miller z kliniky v Clevelandu ve státě Ohio, kde se jedenasedmdesátiletý Reed léčil. Letos v květnu tamtéž podstoupil transplantaci jater a posléze další léčbu, která byla bohužel neúspěšná. Reed zemřel v neděli 27. října.

Po náročné transplantaci se Reed nějakou dobu zotavoval, jeho velkým přáním bylo vrátit se na pódium. To se mu splnilo, naživo si zahrál v červnu, ale o měsíc později byl opět hospitalizován kvůli dehydrataci.

Nadčasový odkaz

Reed patřil k nejvlivnějším osobnostem americké rockové scény, stál u zrodu The Velvet Underground, skupiny, z jejíhož odkazu čerpalo několik generací hudebníků a která se výrazně podepsala na podobě nezávislého rocku.

Také Reedovo sólové dílo je uznávané, zmiňme třeba vydařené album Transformer, slavný těžko poslouchatelný experiment Metal Machine Music či jeho zdařilý přednes Poeova Havrana.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lou Reed zemřel na onemocnění jater. Potvrdili to jeho lékaři