Lou Reed zemřel na onemocnění jater. Potvrdili to jeho lékaři

FOTO: Lou Reed

Příčina úmrtí amerického hudebníka Lou Reeda byla objasněna. Jeho lékař potvrdil, že se jednalo o komplikace spojené s onemocněním jater.

FOTO: Lou Reed
Lou Reed. | Zdroj: facebook.com

Zprávu včera americkému tisku oficiálně sdělil doktor Charles Miller z kliniky v Clevelandu ve státě Ohio, kde se jedenasedmdesátiletý Reed léčil. Letos v květnu tamtéž podstoupil transplantaci jater a posléze další léčbu, která byla bohužel neúspěšná. Reed zemřel v neděli 27. října.

Po náročné transplantaci se Reed nějakou dobu zotavoval, jeho velkým přáním bylo vrátit se na pódium. To se mu splnilo, naživo si zahrál v červnu, ale o měsíc později byl opět hospitalizován kvůli dehydrataci.

Nadčasový odkaz

Reed patřil k nejvlivnějším osobnostem americké rockové scény, stál u zrodu The Velvet Underground, skupiny, z jejíhož odkazu čerpalo několik generací hudebníků a která se výrazně podepsala na podobě nezávislého rocku.

Také Reedovo sólové dílo je uznávané, zmiňme třeba vydařené album Transformer, slavný těžko poslouchatelný experiment Metal Machine Music či jeho zdařilý přednes Poeova Havrana.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Denisa Šebestová
Pochází z Plzně, studuje anglistiku - amerikanistiku a češtinu na FF UK. Do redakce TOPZINE.CZ nastoupila na jaře 2010. Je zástupkyní editora rubriky Hudba Adama Vrány.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*