Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Lone Survivor: Američan používal v kině mobil. Soused ho zastřelil

Redakce

Redakce

19. 1. 2014

Jeden mrtvý muž a vážně zraněná žena. Takový je výsledek roztržky o to, jestli psát nebo nepsat v kině textové zprávy. Všechno se událo na předměstí ve městě Wesley Chapel na Floridě. Útočník, jedenasedmdesátiletý bývalý policista Curtis Reeves, byl zadržen.

Zatím ještě není jasné, co přesně se v kině událo. Podle několika svědků a místní policie Chad Oulson se ženou čekali na promítání filmu Lone Survivor (pozn. Na život a na smrt). Muž byl cizím párem sedícím naproti požádán, aby odložil svůj telefon a přestal psát zprávu. Páru vadil hluk, který psaní zprávy vydávalo. Textař okamžitě odpověděl, že píše své tříleté dceři. Vyměnili si dalších pár slov až nakonec rozzuřený muž vytáhl zbraň a střelil jak textaře, tak jeho ženu, která se ho snažila chránit.

„ Začali se bavit nahlas, vypadalo to na hádku, někdo vyhodil popcorn, potom se ozvala rána a muž byl postřelen. Zakymácel se a spadl na mého syna o dvě sedadla dál. Ptal jsem se ho, jestli je v pořádku. Všude se rozlila krev a pak spadl,“ popsal situaci bývalý voják, který byl incidentu svědkem.

Jen několik sekund po střelbě se odvážnému divákovi podařilo odzbrojit útočníka. Držel ho na zemi tak dlouho, dokud nepřijela policie a nezatkla ho. Oba postřelení byli převezeni do místní nemocnice, muž byl nedlouho poté prohlášen za mrtvého. Žena není v ohrožení života, očekává se plné zotavení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lone Survivor: Američan používal v kině mobil. Soused ho zastřelil