Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Shakespearovské slavnosti 2011 zkrotí zlou ženu Janu Strykovou

Anna Kottová

Anna Kottová

20. 8. 2011

FOTO: Jana Stryková V průběhu slavností onemocněla herečka Tatiana Vilhelmová, představitelka hlavní role Kateřiny v představení Zkrocení zlé ženy. Na posledních sedm představení na Hradě ji zastoupí Jana Stryková. Roman Zach tak musí zkrotit novou zlou ženu.

FOTO: Jana Stryková

Jana Stryková v představení Blázni, milenci a básníci Foto: Jan Mihaliček, Agentura Schok

V posledních sedmi představeních, které proběhnou od pondělí 22. srpna do neděle 4. září na Pražském hradě, si Jana Stryková zkusí roli nezkrotné Kateřiny. Místo nemocné Tatiany Vilhelmové tak vytvoří hereckou dvojici s Romanem Zachem, který hraje hlavní mužskou roli, Petruchia.

Čtěte také:  Vilhelmová bude kromě sebe krotit i rozmary počasí

Výraznou černovlásku s velkýma očima znáte jako žárlivku Kateřinu Vránovou ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě. „Každý záskok jsou samozřejmě nervy a adrenalin, ale Kateřina je krásná role, která se neodmítá – vtipné pojetí režiséra Dana Špinara se mi navíc velmi líbilo, takže jsem se dlouho nerozmýšlela,“ řekla Stryková.

Stryková se na slavnostech objevila už v představeních Blázni, milenci a básníci v roce 2004 a v Komedii omylů před třemi lety po boku Jitky Čvančarové.

FOTO: Jitka Čvančarová (Adriana), Jana Stryková (Luciana)

Jana Stryková (vlevo) jako Luciana v Komedii omylů Foto: Viktor Kronbauer, Agentura Schok

Největším problémem všech otevřených scén je pro letošek déšť. Návštěvnost Letních shakespearovských slavností ale chladné počasí zatím neohrožuje.

„Nižší teploty a přeháňky, které o letošních prázdninách trápí téměř všechny provozovatele letních akcí, návštěvnost Letních shakespearovských slavností nijak výrazně neovlivnily,“ vysvětlila mluvčí festivalu Magdalena Bičíková.

Nepřehlédněte také: Rozhovor s hercem Romanem Zachem

„Pro nepřízeň počasí se v Praze, Brně i Ostravě rušilo zatím celkem šest představení,“ uvedla Bičíková. Počet zrušených večerů kvůli dešti ale nevybočuje z obvyklého průměru v letech minulých.

V Ostravě, Brně, Bratislavě i Košicích už slavnosti skončily. V Praze vyvrcholí právě 4. září představením Zkrocení zlé ženy na Pražském hradě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shakespearovské slavnosti 2011 zkrotí zlou ženu Janu Strykovou