Letní Letná oslaví kulaté desáté výročí. Bude i dětem nepřístupná

Festival Letní Letná oslaví letos své jubilejní desáté výročí. Do pražských Letenských sadů se sjedou zástupci nového cirkusu z České republiky i ze zahraničí.

V neděli 18. srpna bude ve 21 hodin zahájen festival Letní Letná, který bude trvat až do úterý 3. září. Manažerka Ivana Vrbíková zdůvodnila prodloužení festivalu o dva dny příliš velkým zájmem a snahou o uspokojení všech požadavků návštěvníků.

Les Colporteurs přivezou po pětileté přestávce představení Le bal des Intouchables. Členové tohoto souboru předvedou vzdušnou akrobacii ve výšce na kovových lankách, na lanech i svislé tyči.

Soubory, které minulý rok vystupovaly ve společném projektu Lacrimae, představí letos každý svůj vlastní projekt. Cahin-Caha z Francie pod vedením Daniela Gulka přiváží inscenaci Rose s podtitulem „Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán!“, která spojuje erotiku a akrobacii.

Letní Letná 2013, Zdroj: Letní Letná
Cirkus Cirkör bude na Letní Letné plést.

Cirkus Cirkör ze Švédska připravil Knitting Peace se scénou plnou příze, látek, vláken a hadrů. Členové českého souboru Cirk La Putyka budou při živé hudbě pít šálek kávy v pětimetrové výšce a budou riskovat i jinak. Dostojí tím názvu inscenace Risk.

Dále můžeme zmínit např. Décalages a jejich Velvet Blues, VOSTO5 si připravili dokonce čtyři inscenace, Cirkus Mlej pak své Dynamo.

Na děti čekají pohádky a dětská představení, např. Teátr Víti Marčíka, Divadlo ANPU, bublinkář Václav Strasser a mnoho dalších.

Foto: Letní Letná 2013, Zdroj: Letní Letná
Cahin-Caha bude spát na hřebících.

Vedle nabízených představení mohou diváci využít doprovodný program jako koncerty, kavárna, bar nebo výtvarné a cirkusové dílny. Přijede také Oskar – bibliobus Městské knihovny v Praze, kde si návštěvníci mohou vypůjčit knihy.

První zahajovací představení festivalu je pro diváky zdarma a představí se zde téměř všichni zástupci nového cirkusu u nás. K nim se přidají již přítomní zástupci zahraničních souborů, jako je například Les Colporteurs.

Letní Letná

Kde: Letenské sady

Kdy: 18. srpna – 3. září

Vstupné:

Les Colporteurs – Le bal des intouchables: 570 Kč

Cirkus Cirkör – Knitting peace, Cie Cahin Caha – Rose, Cirk La Putyka – Risk: 550 Kč

VOSTO5 – Pérák: 250 Kč

Ostatní večerní představení: 200 Kč

Dětská představení: 70 Kč

Festivalové entrée, VOSTO5 (Stand’artní kabaret, Karavan Evropa), SQUADRA SUA, Teatrotoč, Kašpárek na valníku, Cirkus Mlej+Cirqueon – STARTÉR, RAZ – DVA – CIRK: ZDARMA

Letní Letná oslaví kulaté desáté výročí. Bude i dětem nepřístupná
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Letní Letná oslaví kulaté desáté výročí. Bude i dětem nepřístupná

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*