×
TOPZINE.cz

Ledová party u vás doma!

FOTO: Ledové patrony
Ledové patrony, Zdroj: emobchod.cz

Zahrajte si na ledovou královnu či ledového krále! Na trhu je nepřeberné množství různých forem, formiček, tvořítek a tvarovátek, které z vaší letní grilovačky udělají nezapomenutelnou party!

Ledové patrony, Zdroj: emobchod.cz

Začněme hezky zostra!

Proč se s tím také párat? Ať už jde o rodinnou oslavu, slavení vítězství vašeho oblíbeného týmu nebo rozlučku se školou či se svobodou, pánové rozhodně ocení ledové náboje. Nejenže jim v parném počasí báječně ochladí nápoje, ale zároveň jim připomenou dobu strávenou na vojně, což znamená záplavu historek a nostalgického vzpomínání!

Mladším generacím potom spíše přijde na jazyk poslední počítačová hra nebo ten otřesně nepovedený Rambo, co se zase nedávno vysekal z džungle.

FOTO: Ledoví žraloci ve skleničkách
Ledoví žraloci, Zdroj: emobchod.cz

Nuda nebude ani s ledovými ploutvemi. Schválně, koho by nebavilo pokoušet se utopit žraloka ve vlastní skleničce? V ojíněném stavu se tato činnost jistě stane zábavou pro nejednoho hosta.

Srdce z ledu

Klasické kostky ze sáčku elegance opravdu moc nepobraly, zato ledová srdce, to už je jiná káva. Nejspíš se stanou také srdcovou záležitostí každé dámy. Koneckonců… která by nechtěla, aby pro ni chladná srdce tála?

FOTO: Ledová srdce
Formička na ledová srdce, Zdroj: emobchod.cz

TIP: Pro ještě větší efekt můžete do vody určené k zamražení přidat potravinářské barvivo. Nejpůsobivějšími barvami budou zejména červená, zelená a modrá!

Pijte z ledu!

Vzpomínáte si, jaké je to olizovat krápníky? V zimě sice trochu… řekněme až nechutné, ale v létě… to může mít své kouzlo! A právě tuto možnost vašim hostům dávají ledové panáky.

FOTO: Ledový panák
Ledový panák osvěží i pobaví, Zdroj: emobchod.cz

Fungují velmi jednoduše – do formiček dáte zamrazit tekutinu, následně vyklepnete panáčka a do něj už jen hostům naléváte alkohol dle chuti. Panáky si můžete namrazit i dopředu, stejně o ně bude rvačka! Jenom je nutné hotové výtvory uchovávat až do spotřeby v mrazáku!

Ajťáci mají zelenou!

Jste milovníky počítačů a chcete se o svou lásku podělit? Pořiďte si tvořítka ve velmi specifických tvarech. Tyto postavičky otevírají vašim hostům nové obzory – nebo si nepamatujete, jak jste gumovým medvídkům ukusovali pacenky a hlavičky? (No dobře, přiznejme si, že to stále ještě praktikujeme na tvarované crackery. Nejlépe ty co znázorňují fotbalisty rovnou i s balonem! To je pak masakr!)

FOTO: Ledoví pixeláci
Pixelová zábava, Zdroj: emobchod.cz

TIP: Kromě barviva do ledových tvarů můžete zamrazit i sezónní ovoce. Dbejte ale na to, aby nebylo příliš rozmačkané, asi by to nevypadalo nejlíp. Možná i nějaký ten čistý lístek růže by vyvolal nadšený povzdech.

Šetřete!

Nemáte na nákup speciálních tvořítek, a přesto byste rádi udělali díru do světa? Nevěšte hlavu! Pořádně prohledejte spíž, a pokud tam najdete silikonovou formu na muffiny, máte téměř vyhráno!

FOTO: Zamražené ovoce
Zamražené ovoce, Zdroj: wallpapers.free07.com

Nejprve si důkladně pročtěte odolnost formy a potom hurá do mražení! Taková srdíčková forma je nejen kouzelná, ale tyhle doslova megasrdce vydrží i při největším vedru pěkně dlouho ve skleničce!

Velkou potěchou pro oko může být i rudá višeň zamražená uprostřed, o jahodách a malinách ani nemluvě… Proč se ale omezovat na červenou? Lístky máty, černý rybíz, fialovočerné ostružiny a jiné lahůdky nadělají spoustu parády i v ledovém čaji, natož potom ve vlastnoručně namíchaném koktejlu!

TIP: Do tvořítek můžete nalít i ovocnou šťávu, která vám váš drink příjemně osladí.

Jak na nanuky?

Receptů na zmrzlinu najdete na internetu skutečně velké množství. Chcete-li si ale maximálně ušetřit práci, dejte jednoduše zamrazit váš oblíbený jogurt. Ideální pro tento počin jsou husté, krémové dezerty, které můžete následně buď konzumovat lžičkou jako dřeň, nebo je aplikovat do tvořítek na nanuky.

FOTO: Tvořítka na nanuky
Tvořítka na nanuky, Zdroj: Internet

A pamatujte – když vám led nepůjde z formiček ven žádným nenásilným způsobem, nelamte formu přes koleno. Místo toho ji stačí z druhé strany lehce opláchnout i jen vlažnou vodou. Led rychle povolí a vyklouzne snadno ven.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..