Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lanugo vydávají nové album. Pokřtí ho na Nové scéně Národního divadla

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

28. 10. 2011

Pražská nu-jazzová scéna opět ožije. Lanugo vydávají nové album. Jeho křest proběhne již 9. listopadu na Nové scéně Národního divadla.

FOTO: Lanugo - Markéta a Miroslav

Lanugo v pražském Jazz Docku, Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Lanugo si již své místo na české hudební scéně vydobyli. Jejich debutové album s názvem Lanugo veřejností jen neproplulo, ale posbíralo na palubu své lodi spoustu jedinců topících se v nudném mainstreamu, který postrádá hudební nápady i originalitu. Devět emotivních skladeb však vdechlo hudebním mrtvolám nový život.

Čtěte také: Lanugo pokřtili nový videoklip. Zpěvačka přišla v papírových šatech

Nyní Lanugo přicházejí s další dávkou živé vody. Nová deska převlékla skladby do českého kabátu. Zpěvačka Markéta Foukalová dala angličtině, jež je na prvním albu dominantní, košem a vydala se na cestu svého mateřského jazyka.

Je jedno, zda ze zpěvaččiných úst zní čeština nebo angličtina. Ani jeden z jazyků neubírá nu-jazzové kapele na originalitě a intimitě, která je pro jejich hudbu tak typická.

Lanugo pokřtí svůj nový počin již ve středu 9. listopadu. Kapela zahltí svými jedinečnými tóny Novou scénu Národního divadla a ve 21 hodin se pustí proti proudu bezduché hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lanugo vydávají nové album. Pokřtí ho na Nové scéně Národního divadla