Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Laibach se opět představí v Praze. Tentokrát v elektroničtější poloze

Martin Peška

Martin Peška

23. 1. 2014

Před dvěma lety v Praze slovinští Laibach propagovali svou hudbu složenou pro sci-fi film Iron Sky, letos za příznivci zavítají v rámci turné k novému albu.

Kontroverzní slovinská kapela Laibach vydá počátkem března nové studiové album s názvem Spectre, s nímž vyrazí na turné po 24 evropských metropolích. Vedle Londýna, Paříže nebo Amsterodamu je v seznamu koncertů také Praha. Skupina přijede 18. dubna do pražského Divadla Archa.

Informace o koncertu
Vystoupí: Laibach
Datum: pátek 18. dubna
Místo: Divadlo Archa (Na Poříčí 1047/26, Praha 1)
Vstupenky: v předprodeji online od 770 korun.

„Na albu Spectre, kterým Laibach navazují na koncepční desku Volk z roku 2006, kde po svém upravili národní hymny, se skupina představuje v o poznání elektroničtější poloze,“ prozradila za pořadatele koncertu Kateřina Dědková.

Více elektra, ale také více politických témat slibuje nová deska Spectre, ke které kapela uvolnila prozatím jen trailer.

Do české metropole se kapela vrátí zhruba po dvou letech. V roce 2012 slovinská partička koncertovala před českým publikem v Paláci Akropolis v souvislosti s vydáním soundtracku ke sci-fi filmu o nacistech z Měsíce s názvem Iron Sky.

Po evropském turné se Laibach chystají na první výpravu do Číny, kde má údajně jejich vystoupení v Hong Kongu předcházet výstava Laibach Kunst a seminář Laibach na tamní Městské univerzitě.

Vstupenky na pražský koncert jsou ke koupi v předprodeji online za cenu 770 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Laibach se opět představí v Praze. Tentokrát v elektroničtější poloze