Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Laibach v Praze představí soundtrack k filmu o nacistech z Měsíce

Martin Peška

Martin Peška

26. 1. 2012

Ve čtvrtek 5. dubna, tedy den po světové premiéře černé sci-fi komedie s názvem Iron Sky, do České republiky zamíří představit hudbu z filmu slovinská skupina Laibach v rámci We Come In Peace Tour.

video
play-sharp-fill

Průřez tvorbou od 80. let do současnosti, pár novinek z nadcházejícího alba a především hudbu k filmu Iron Sky přijedou do pražského klubu Akropolis představit členové souboru Laibach.

OBR: Výřez z plakátu k turné We come in peace slovinské skupiny LaibachInformace ke koncertu:
Vystoupí: Laibach (Slovinsko)
Datum: čtvrtek 5. dubna, začátek koncertu od 20:00
Místo: Palác Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3)
Vstupenky: v předprodeji online za 739 korun

Skupina z hornického městečka Trbovlje ve středním Slovinsku, která za více než 30 let svého působení proslula zejména coververzemi od Queen či Beatles až po Rolling Stones, se pustila do dalšího kontroverzního projektu. Podílela se na skládání hudby pro Iron Sky, černou sci-fi komedii o nacistech z odvrácené strany Měsíce.

Dějová linka filmu bude vycházet z fiktivního příběhu Hanse Kammlera a dalších německých vědců, kteří uspěli ve výzkumu antigravitace a umožnili nacistům v roce 1945 odlet na odvrácenou stranu Měsíce. Odtud v roce 2018 plánují invazi na Zemi.

Podívejte se také na další videa k filmu Iron Sky

„Ponurou atmosféru už tak vizuálně působivého snímku v noir stylu umocňuje hudba Laibach, kteří stáli u zrodu filmu od jeho prvotních příprav,“ řekla pro FANZINE.cz Katka Dědková za pořadatele pražského koncertu a dodala: „Ostatně bylo to právě jejich album Volk (z roku 2006), které režiséra Timo Vuorensolu při tvorbě Iron Sky údajně inspirovalo. Laibach zde odkazují na Wagnera, jehož tvorbě dodali industriální háv již v minulosti.“

Do českých kin se film pravděpodobně nedostane, alespoň dle informací od českých filmových distributorů. Film by se však mohl promítat na Festivalu fantazie v Chotěboři na Havlíčkobrodsku začátkem letních prázdnin. Podle ředitele festivalu Václava Pravdy by to mělo být jasné do konce února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Laibach v Praze představí soundtrack k filmu o nacistech z Měsíce