×
TOPZINE.cz

Lady Gaga sklízí kritiku od ochránců zvířat: Sundej si ten kožich!

Lady Gaga před třemi lety prohlásila, že nenávidí pravé kožešiny. Bojovníci za práva zvířat jí však nyní vytkli, že káže vodu a pije víno.

Lady Gaga se zřejmě přestává vyhýbat pravým kožešinám. Zdroj: imdb.com

„Kožešiny nesnáším a nenosím je,“ tak pravila Lady Gaga v roce 2009 a její fanoušci z řad milovníků zvířat zajásali. Teď jsou možná jejich city raněny. Zástupci organizace PETA, která se zabývá ochranou práv zvířat, uveřejnili vyčítavý dopis adresovaný právě Lady Gaga.

Proslulé šaty z hovězího před dvěma lety jí už odpustili, nyní jim však došla trpělivost. Zdá se jim, že v poslední době se hvězda několikrát objevila na fotografiích v kožešinovém oblečení, které nepůsobilo právě uměle. Dožadují se vysvětlení. „Soudě podle nedávných fotografií zřejmě trpíte ztrátou paměti,“ píší mimo jiné v dopise.

Autoři dopisu také poukazují na to, že v teplém počasí snad není svrchník z pravé lišky či králíka nepostradatelný. Některé fotky byly totiž pořízeny letos v srpnu a popová diva na nich v kožichu kráčí po jedné z newyorských ulic, které tou dobou pochopitelně neoplývají náledím ani závějemi.

Lady Gaga jako vlčí žena neoslnila

Členy PETA pobouřil i plakát k chystanému filmu Machete Kills, který bude uveden do kin příští rok a v němž si Gaga zahraje. Na snímku zpěvačka pózuje jako pravá femme fatale. Je úsporně oblečena do prádla a punčoch, třímá pistoli a halí se do velké kožešiny z vlka.

Čtěte více o filmovém debutu Lady Gaga

Jak se Gaga k této kritice staví? Zatím mlží. Odmítla upřesnit původ svých kožešinových modelů, čímž ještě rozvířila rozhořčené debaty. Na internetu se začaly od některých zapálených přispěvatelů objevovat komentáře typu: „Dokud nosí kožichy, fandit jí nebudeme!“

Těžko říci, jak dlouho jim tento fanouškovský půst vydrží. Možná, že u některých přece jen převáží zvědavost, až Gaga napřesrok vydá avizované nové album ARTPOP.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..