Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lady Gaga sklízí kritiku od ochránců zvířat: Sundej si ten kožich!

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

16. 8. 2012

Lady Gaga před třemi lety prohlásila, že nenávidí pravé kožešiny. Bojovníci za práva zvířat jí však nyní vytkli, že káže vodu a pije víno.

Lady Gaga se zřejmě přestává vyhýbat pravým kožešinám. Zdroj: imdb.com

„Kožešiny nesnáším a nenosím je,“ tak pravila Lady Gaga v roce 2009 a její fanoušci z řad milovníků zvířat zajásali. Teď jsou možná jejich city raněny. Zástupci organizace PETA, která se zabývá ochranou práv zvířat, uveřejnili vyčítavý dopis adresovaný právě Lady Gaga.

Proslulé šaty z hovězího před dvěma lety jí už odpustili, nyní jim však došla trpělivost. Zdá se jim, že v poslední době se hvězda několikrát objevila na fotografiích v kožešinovém oblečení, které nepůsobilo právě uměle. Dožadují se vysvětlení. „Soudě podle nedávných fotografií zřejmě trpíte ztrátou paměti,“ píší mimo jiné v dopise.

Autoři dopisu také poukazují na to, že v teplém počasí snad není svrchník z pravé lišky či králíka nepostradatelný. Některé fotky byly totiž pořízeny letos v srpnu a popová diva na nich v kožichu kráčí po jedné z newyorských ulic, které tou dobou pochopitelně neoplývají náledím ani závějemi.

Lady Gaga jako vlčí žena neoslnila

Členy PETA pobouřil i plakát k chystanému filmu Machete Kills, který bude uveden do kin příští rok a v němž si Gaga zahraje. Na snímku zpěvačka pózuje jako pravá femme fatale. Je úsporně oblečena do prádla a punčoch, třímá pistoli a halí se do velké kožešiny z vlka.

Čtěte více o filmovém debutu Lady Gaga

Jak se Gaga k této kritice staví? Zatím mlží. Odmítla upřesnit původ svých kožešinových modelů, čímž ještě rozvířila rozhořčené debaty. Na internetu se začaly od některých zapálených přispěvatelů objevovat komentáře typu: „Dokud nosí kožichy, fandit jí nebudeme!“

Těžko říci, jak dlouho jim tento fanouškovský půst vydrží. Možná, že u některých přece jen převáží zvědavost, až Gaga napřesrok vydá avizované nové album ARTPOP.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lady Gaga sklízí kritiku od ochránců zvířat: Sundej si ten kožich!