Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

La Revolución 2011 navštíví Česko. Zajímají vás latinskoamerické filmy?

FOTO: Revoluce je silným tématem pro mnoho filmů, Zdroj: artcam.czPřehlídka La Revolución nabídne šest snímků, zabývajících se nepokoji v Chile a Mexiku, kterým bude vévodit film Post Mortem. Zajít na ni mohou lidé z Prahy, Brna i Olomouce.

FOTO: Revoluce je silným tématem pro mnoho filmů, Zdroj: artcam.cz

Revoluce je silným tématem pro mnoho filmů, Zdroj: distributor filmu

Stejně jako byla Česká republika dlouho zmítána komunismem, potýkala se Latinská Amerika s jednou revolucí za druhou. Současní filmaři se ve zklidněném režimu snaží přiblížit dnešnímu mladému divákovi nedávnou historii.

Ať už za Che Guevary nebo Salvadora Allendeho latinskoamerické země se neustále pohybovaly mezi pravicovým a levicovým režimem. Bohatá a nepokojná historie tak nabízí širokou škálu témat vhodných ke zfilmování.

Za nejzajímavější latinskoamerický snímek poslední doby se považuje počin režiséra Pabla Larraína Post Mortem. Film pojednává o vojenském puči Pinocheta v socialistickém Chile. Post Mortem se stal letošním festivalovým hitem na MFF v Benátkách, San Sebastianu, Berlinale i Karlových Varech, kde jej mohli diváci zhlédnout v sekci Horizonty.

FOTO: Letošní hit filmové přehlídky, Post Mortem, Zdroj: artcam.cz

Letošní hit filmové přehlídky, Post Mortem

Přehlídka bude probíhat na třech místech v republice, a to v Praze (Kino 35), Brně (Art) a Oloumouci (Metropol) od 19. do 29. září. La Revolución bude zahájena, jak jinak než, snímkem Post Mortem v Praze a následně se přesune i do dalších měst.

Post Mortem
19. 9. Praha /26. 9. Olomouc /27. 9. Brno

Salvador Allende
20. 9. Praha /27. 9. Olomouc /28. 9. Brno

Případ Pinochet
21. 9. Praha /27. 9. Olomouc /28. 9. Brno

Revoluce
23. 9. Praha /26. 9. Olomouc /27. 9. Brno

Pusť to z hlavy
24. 9. Praha /28. 9. Olomouc /29. 9. Brno

Tajemství jejich očí
25. 9. Praha /28. 9. Olomouc/29. 9. Brno

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

La Revolución 2011 navštíví Česko. Zajímají vás latinskoamerické filmy?