×
TOPZINE.cz

Kytarista Jeff Beck poprvé odehraje koncert v České republice

FOTO: Jeff BeckCo změnilo britskou kytarovou hudbu v šedesátých letech, když do evropských končin dorazila vlna spojená s rock’n’rollem a blues? The Yardbirds. Tato skupina odstartovala úspěšné kariéry tří kytaristů – Erica Claptona, Jimmyho Page a Jeffa Becka. Poslední z jmenovaných muzikantů vůbec poprvé zavítá do České republiky.

FOTO: Jeff Beck
Jeff Beck a mladá baskytaristka Tal Wilkenfeld, Zdroj: archiv

Po loňském úspěšném koncertu bluesového kytaristy Joe Satrianiho vystoupí na pražském Výstavišti kytarista Jeff Beck. Koncert v Tesla Areně Beck odehraje ve čtvrtek 23. června 2011 od 20:00. Lístky můžete zakoupit on-line zde. Ceny se pohybují od 799 do 1799 korun.

Doprovodná kapela

Současnou sestavu hudebníků, která muzikanta doprovodí i na pražském koncertu, Beck představil v loňském roce. Britský jazzový pianista Jason Rebello, který spolupracuje také se Stingem, usedne za klávesy. Na bicí zahraje producent a skladatel Narada Michael Walden. Basové kytary se ujme jediná žena v kapele, Rhonda Smith, která dlouhodobě hrála s Princem.

Anglický kytarista a držitel pěti cen Grammy proslul netradičním zvukem sólové kytary a nevídanou virtuozitou. Jeho muzika se velmi ztěžka zařazuje do některé ze žánrových škatulek. Bluesové a rock’n’rollové začátky vystřídal hard rock, jazz a elektronický rock.

Na poslední desce Emotion & Commotion z roku 2010 Beck experimentuje s instrumentálním rockem a na nahrávání si přizval několik hostů včetně zpěvačky Joss Stone. K této nahrávce uspořádal kytarista v roce 2010 úspěšné turné po Spojených státech a Velké Británii.

Jeff Beck byl nejen členem The Yardbirds, ale také v sedmdesátých letech založil skupiny The Jeff Beck Group a trio Beck, Bogert & Appice. Spolupracoval také se Steviem Wonderem, Kate Bush, Rogerem Watersem nebo se skupinou ZZ Top. Časopis Rolling Stone ho vyhodnotil jako 14. nejlepšího kytaristu světa. Do Rock’n’rollové síně slávy byl uveden hned dvakrát. Nejprve v roce 1992 jako člen skupiny The Yardbirds a poté v roce 2009 jako sólový hudebník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..