Menu
TOPZINE.cz
Hudba

RECENZE: Kylie Minogue září na akustické novince The Abbey Road Sessions

Radka Tichá

Radka Tichá

19. 11. 2012

Kylie Minogue vydala v prvním listopadovém týdnu nové akustické album, na němž se vrací k osvědčeným hitům. Nový kabát jim podle TOPZINE.cz prospěl. Posuďte sami.

FOTO: Kylie Minogue

Kylie Minogue Zdroj: facebook.com

Málokdo by řekl, že je to již dvacet pět let od doby, kdy se na hudební populární scéně objevila tehdy devatenáctiletá Kylie Minogue. K příležitosti oslav nahrála zpěvačka výběr nejúspěšnějších písní, tentokrát v akustické verzi.

Kylie Minogue je australská zpěvačka a herečka narozená roku 1968 v Melbourne. Kariéru zahájila v osmdesátých letech, kdy si zahrála v telenovele Sousedé. Její první sólové album pod názvem Kylie spatřilo světlo světa roku 1988. V roce 2005 ji byla diagnostikována rakovina prsu, kterou se ji naštěstí povedlo úspěšně překonat. Podle Warner Music Australia prodala celosvětově přes 68 milionů desek.

Poslední dobou se s výběry největších hitů zpěváků doslova roztrhl pytel. Bývají to pouhé fádní kroky k udržení se na výsluní. I tak na první pohled může působit novinka The Abbey Road Sessions hudební ikony Kylie Minogue, opak je ale pravdou.

Čtěte také o novince od Coldplay

Zpěvačka je známá uměním překvapit. Návštěvníci jejích koncertů se nejednou přesvědčili, že se nebojí části svých písniček pro show od základu  předělat. Toto experimentování se jí na novém počinu vyplatilo. Díky oblíbeným popovým songům obohaceným o klid a harmonii smyčcových nástrojů působí Kylie vyrovnaněji a snad i dospěleji než při poněkud pubertálním skotačení u některých originálů.

Už podle názvu hudební fanoušci odhadnou místo, kde se deska nahrávala. Londýnské studio Abbey Road se pyšní společnou historií s legendami jako The Beatles, Deep Purple, či U2. Doprovodná skupina i producenti byli postaveni před nelehký úkol. Zpěvačka vyslovila přání předělat již notoricky známé písničky tanečního popu a eurodance do stylu soulu, swingu a blues.

Úvodní skladbou je známá All the Lovers, jež se pohybovala na medailových pozicích hitparád v roce 2010. Nová variace se zdá o mnoho stydlivější a snad i milejší.

Čtěte také o filmové roli Kylie Minogue

K nejsilnějším trackům náleží soulově vylepšený song Slow. V jeho nové verzi dominují gospelové vokály doplněné tajemným hlasem Kylie, čímž zpěvačka utvrzuje, že s křesťanstvím spojovaným s gospelem má společnou nanejvýš zpovědnici.

Jedinou úplnou novinkou je dojemná Flower. Ohromil i duet Where the Wild Roses Grow s Nickem Cavem. Neliší se sice o moc od originálu, ale malý rozdíl byl onou třešničkou na dortu. Oproti tomu I Believe In You v akustické podobě ztrácí šarm a stává se poněkud uspávající.

Se stopou deset je zde The Locomotion, která nepatrně z celku vybočuje, jelikož si ponechala svou silnou rytmiku a rozjařenost. Na druhou stranu si díky tomu každý na albu najde své.

Kylie si dodala tímto albem další rozměr, povýšila se na Paní zpěvačku s opravdu velkým P. Ukázala, že umí odkrýt i svou uměleckou část a ne ke všemu je potřeba krátkých sukýnek a dlouhých štíhlých nohou. Po pětadvaceti letech v showbyznysu dozrála jako dobré víno.

Seznam skladeb:

All The Lovers, On A Night Like This, Better The Devil You Know, Hand On Your Heart, I Believe In You, Come Into My World, Finer Feelings, Confide In Me, Slow, The Locomotion, Can’t Get You Out Of My Head, Where The Wild Roses Grow (with Nick Cave), Flower, I Should Be So Lucky, Love At First Sight, Never Too Late

Hodnocení: 95%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Kylie Minogue září na akustické novince The Abbey Road Sessions