Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Kvalita tisku závisí na barvách

Většina z nás už v dnešní době vlastní tiskárnu, bez které se v běžném životě nedokážeme obejít. Pro potřeby týkající se školy nebo podnikání je naprosto nezbytnou součástí. Aby ovšem splnila svůj účel na 100 %, je potřeba přemýšlet i nad kvalitou tisku, kterou zajistíte jedině správným výběrem náplní. Úkolem tohoto článku je představit čtenářům možnosti, které jim dnešní trh nabízí a zároveň poradit, co čeho se vyplatí investovat peníze. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Náplně se liší podle typu tiskárny

  • inkoustová tiskárna – cartridge
  • laserová tiskárna – tonery

Inkoustová tiskárna se považuje za stále nejvyužívanější přístroj k domácímu tisku dokumentů. Barva do těchto tiskáren se může v mnoha případech pohybovat v poměrně vysokých částkách. Právě proto je zapotřebí najít e-shop, který nabízí levné cartridge, aby vás jejich pravidelné dokupování nestálo příliš. Zároveň je nutné, aby tyto cartridge dosahovaly potřebné kvality, jinak by tisk nestál za nic. Stačí se porozhlédnout na internetu a určitě nějaký takový obchod objevíte.

Laserové tiskárny se hlásí o slovo

Dříve byly laserové tiskárny spojovány spíše s využitím v kancelářích, kde pravidelně docházelo k tisku dokumentů. Nyní je čím dál tím častěji kupují i běžné domácnosti, protože lidé jednoduše poznali jejich výhody a benefity. Kvalita tisku je totiž výrazně vyšší. Nicméně je ale podmíněna cenou barev, protože originální tonery mohou peněženku skutečně zatížit. Alternativní tonery Canon jsou skvělou náhradou těch originálních, protože kvality dosahují srovnatelné a zároveň nestojí tolik. Pokud tedy vlastníte laserovou tiskárnu, určitě tuto možnost využijte.

Jak tisknout z mobilu? Kompletní průvodce mobilním tiskem

V životě se potřeba přemýšlet ekonomicky, pokud nechcete, aby vás výdaje zcela pohltily. Jsou věci, na kterých se dá poměrně značně ušetřit, pokud víte, kde hledat. Tento článek by vám měl sloužit jako pomocník pro další kroky.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Kvalita tisku závisí na barvách