Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Křídla Vánoc přináší svobodomyslného Krajča a zajíce Prachaře

Redakce

Redakce

19. 11. 2013

Režisérka Karin Babinská (Pusinky) přichází v předvánočním čase s trochu netradiční komedií, pro kterou napsala i scénář. Film Křídla Vánoc měl premiéru 14. listopadu. Fotky z ní najdete v galerii.

V Křídlech Vánoc se může divák těšit na Richarda Krajča v roli optika Tomáše, Vicu Kerekes (Příběh kmotra, Muži v naději) coby Ninu, Davida Novotného alias Ráďu manažera prodeje a Jakuba Prachaře jako neúspěšného začínajícího herce. Dějištěm filmu se stává v současnosti tak oblíbené místo – obchodní centrum. Ne, nebojte, taková katastrofa, jako byl seriál Obchoďák, vás zajisté nečeká. V onom centru čtyři přátelé a hlavní protagonisté pracují.

Oční lékař Tomáš bydlí v obytném přívěsu nedaleko svého pracoviště a žije životem, kde jsou volnost ženy vším. Drzá a provokativní Nina, balička dárků, se skrývá za maskou chladné královny, aby jí už nikdo nemohl ublížit. Ráďa miluje svou rodinu, ale zároveň by někdy nejraději utekl pryč. Zajíc neúspěšně navštěvuje všemožné castingy, ale skoro nikdo nezná jeho pravé jméno. Všichni čtyři o něčem sní, ale nevěří ve splnění svých tužeb. Proč by to nemohly změnit Vánoce, období plné štěstí a kouzel? Zázraky se přece nedějí jen v pohádkách, ač na to ve svých životech zapomínáme. Proč v ně nezačít věřit právě teď?

video
play-sharp-fill

„Všichni v sobě nosíme svá tajná přání. Chtěla jsem natočit film, který by v téhle pesimistické době udělal lidem radost a dal jim naději, že jde hýbat se svým osudem,“ vysvětluje svůj nápad Karin Babinská.

Tento nový snímek jistě stojí za navštívení, i kdyby to mělo být jen kvůli titulní písni Cesta od skupiny Kryštof a Tomáše Kluse, jež momentálně zní snad na každé rozhlasové stanici. Křídla Vánoc však jistě překvapí víc, než bychom v současné době mohli očekávat. Není dobré zapomínat na vlastní tajná přání, někdy stojí za to zkusit jich dosáhnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Křídla Vánoc přináší svobodomyslného Krajča a zajíce Prachaře