Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Krevní pouta IV: Upíří detektivka pokračuje

Alžběta Lexová

Alžběta Lexová

17. 8. 2010

!SPECIÁL!Knižní cyklus Krevní pouta kanadské autorky Tanyi Huffové si už získal nespočet fanoušků a dočkal se i seriálového zpracování. Proto u příležitosti vydání čtvrté knihy této série, Spojení krve, jsme pro vás připravili recenze všech česky vydaných titulů.

Ilustrace na obálce knihy Spojení krve Autor: Lukáš Tuma

Série Krevní pouta v současné době čítá pět svazků a povídkovou sbírku. V roce 2006 pak byly svazky vydány ve třech reedicích pod názvy Knihy krve I, II, III (zahrnující všech šest knih). V našich knihkupectvích jsou zatím k mání první čtyři díly: Cena krve, Stopy krve, Linie krve a teď čerstvě i Spojení krve.

Začalo to telefonátem, jaký žádná dcera nikdy nechce obdržet – z Katedry přírodních věd Queen’s University Vicki zavolali, že její matka nečekaně zemřela. Jenže to, co začalo jako až příliš běžná osobní tragédie, se rychle změnilo v nejděsivější případ její kariéry soukromé vyšetřovatelky. Tělo Marjory Nelsonové totiž záhadně zmizelo z pohřebního ústavu.

Vicki přísahala, že viníka najde a že se postará o to, aby byla její matka náležitě uložena k věčnému odpočinku. Nepočítala však s tím, že se na univerzitě nachází někdo, kdo je podle všeho odhodlán zaměstnávat paní Nelsonovou i po smrti.

obálka Tanya Huffová: Spojení krve

I přes Vickiin výrazný odpor však vzápětí dorazí i královský levoboček, upír Henry Fitzroy a detektiv-seržant Michael Celluci – a jejich pomoci bude více než zapotřebí… (úryvek z anotace)

Tanya Huffová (nar. 1957) začala uvažovat o napsání upíří série, když pracovala v knihkupectví a všimla si, že čtenáři knih o upírech jsou sice početní a věrní fanoušci, ale zároveň zoufalí, protože trh tou dobou upíří nadšence přehlížel. Tanya se tedy rozhodla prorazit s upíří urban fantasy a získat na svou stranu tuto mocnou skupinu. Podařilo se a cyklus Krevních pout měl neskutečný úspěch. První díl, Blood Price (1991, č. Cena krve, Brokilon, 2009), vyšel už v roce 1991, tedy v době, kdy televizní a filmové trháky jako Buffy nebo Interview s upírem byly jen mlhavou budoucností, a stal se předlohou pro dvě série seriálu Blood Ties, který odvysílala americká a kanadská televize v roce 2007.

Série Krevní pouta

  • Cesta krve
  • Stopy krve
  • Linie krve
  • Spojení krve

Natočení další série tvůrci označili za nepravděpodobné, ale letos na jaře oznámila kanadská produkční společnost Kaleidoscope Entertainment Inc., která produkovala i Blood Ties, že uvažuje o novém seriálu rovněž založeném na knihách Tanyi Huffové, tentokrát podle série Smoke & Shadows, která sleduje život Henryho Fitzroye po událostech cyklu Krevní pouta.

Krevní pouta jsou zkrátka staronová upírská klasika, a proto vám u příležitosti českého vydání čtvrtého dílu, Spojení krve, který na konci července vydalo nakladatelství Brokilon, přinášíme celý týden věnovaný právě jim a jejich autorce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krevní pouta IV: Upíří detektivka pokračuje