Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Král bojovníků na DVD: Nejen král ale i bojovníci prohrávají na plné čáře

Eliška Nová

Eliška Nová

31. 12. 2011

Král bojovníků rozhodně není prvním ani posledním filmem natočeným podle videohry. No, dobře. Ale má taky jako videohra vypadat?

Tihle dva musí zastavit zlo. Zdroj: distributor filmu

Film

Proč strkat videohru na filmová plátna, když požitek ze hry tu nemá žádné uplatnění a scénář je víceméně k ničemu. I kdyby režisér Gordon Chan sebevíc chtěl, a on navíc nechtěl, nemohlo to fungovat.

Gordon Chan je kromě režiséra také scenárista a producent. Kromě toho si také zahrál ve filmech Dračí dvojčata a My name is Fame. Mezi nejznámější filmy hongkongského tvůrce patří Král zlodějů a Thunderbolt s Jackie Chanem. Za snímek Beast Cops získal v roce 1999 cenu za nejlepší režii na Hong Kong Film Awards.

V jiné dimenzi ve stejném čase se odehrávají turnaje. V našem světě jsou mezitím ukradeny vzácné relikvie, které mohou v nepovolaných rukou přinést zkázu. Rugal Bernstein (Ray Park) se díky nim pokusí získat absolutní moc, propojit svět turnajů s tím naším a svět postupně ovládnout. Několik bojovníků se ho přitom snaží zastavit.

Tedy aspoň myslím, že tak nějak to bylo. Nemá cenu jmenovat, co všechno není jasné. Aspoň pro příklad: Rugal ukradne pouze dva vzácné předměty, ale potřebuje všechny tři. Přesto se mu podaří získat takovou moc, že si skupinka myslí, že už ho zničit nemůže. Všichni mluví o tom, že jedině třetí předmět, meč, ho může přemoci, jenže, jak se zdá, nějak to potom nefunguje.

Pusťte si radši starého dobrého Jackieho Chana. Před rokem vyšla na DVD jeho První rána

V ději se ztratit nelze, je natolik primitivní, že by mu porozumělo i malé dítě. Jenže podobných protimluvů jako ten zmíněný výše je pomalu víc než minut stopáže. Diváka naštve i amatérské zpracování bojových scén, naprosto mizerná výprava a triky z roku raz dva.

A tenhle meč jim v tom má pomoci. Je ale funkční?

Tvůrci spoléhali snad jen na sporé oblečky pěkných japonských bojovnic, sem tam docela povedený vtípek agenta CIA a… a to je všechno. Král bojovníků prohrává na plné čáře.

DVD

Obal nelže. Je stejně špatný jako film samotný. Distribuce snad ani nechce film prodat, jinak by si aspoň s titulkou vyhrála. Stejně strašná je i hlavní nabídka, která navíc obsahuje pouze nastavení a kapitoly. Levný disk se prostě nevyplatí. Už proto, že na stáncích jsou k dostání lepší filmy ještě za menší peníze.

Král bojovníků (The King of the Fighters)

Akční / Sci-Fi
Japonsko / Taiwan / Německo / USA, 2010, 89 min

Režie: Gordon Chan
Hrají: Sean Faris, Maggie Q, Ray Park, Françoise Yip, Will Yun Lee, Hiro Kanagawa

Zvuk: 5.1 anglicky, česky
Titulky: české
Bonusy:

Hodnocení fimu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Král bojovníků na DVD: Nejen král ale i bojovníci prohrávají na plné čáře