×
TOPZINE.cz

Král bojovníků na DVD: Nejen král ale i bojovníci prohrávají na plné čáře

Tihle dva musí zastavit zlo. Zdroj: distributor filmu

Král bojovníků rozhodně není prvním ani posledním filmem natočeným podle videohry. No, dobře. Ale má taky jako videohra vypadat?

Tihle dva musí zastavit zlo. Zdroj: distributor filmu

Film

Proč strkat videohru na filmová plátna, když požitek ze hry tu nemá žádné uplatnění a scénář je víceméně k ničemu. I kdyby režisér Gordon Chan sebevíc chtěl, a on navíc nechtěl, nemohlo to fungovat.

Gordon Chan je kromě režiséra také scenárista a producent. Kromě toho si také zahrál ve filmech Dračí dvojčata a My name is Fame. Mezi nejznámější filmy hongkongského tvůrce patří Král zlodějů a Thunderbolt s Jackie Chanem. Za snímek Beast Cops získal v roce 1999 cenu za nejlepší režii na Hong Kong Film Awards.

V jiné dimenzi ve stejném čase se odehrávají turnaje. V našem světě jsou mezitím ukradeny vzácné relikvie, které mohou v nepovolaných rukou přinést zkázu. Rugal Bernstein (Ray Park) se díky nim pokusí získat absolutní moc, propojit svět turnajů s tím naším a svět postupně ovládnout. Několik bojovníků se ho přitom snaží zastavit.

Tedy aspoň myslím, že tak nějak to bylo. Nemá cenu jmenovat, co všechno není jasné. Aspoň pro příklad: Rugal ukradne pouze dva vzácné předměty, ale potřebuje všechny tři. Přesto se mu podaří získat takovou moc, že si skupinka myslí, že už ho zničit nemůže. Všichni mluví o tom, že jedině třetí předmět, meč, ho může přemoci, jenže, jak se zdá, nějak to potom nefunguje.

Pusťte si radši starého dobrého Jackieho Chana. Před rokem vyšla na DVD jeho První rána

V ději se ztratit nelze, je natolik primitivní, že by mu porozumělo i malé dítě. Jenže podobných protimluvů jako ten zmíněný výše je pomalu víc než minut stopáže. Diváka naštve i amatérské zpracování bojových scén, naprosto mizerná výprava a triky z roku raz dva.

A tenhle meč jim v tom má pomoci. Je ale funkční?

Tvůrci spoléhali snad jen na sporé oblečky pěkných japonských bojovnic, sem tam docela povedený vtípek agenta CIA a… a to je všechno. Král bojovníků prohrává na plné čáře.

DVD

Obal nelže. Je stejně špatný jako film samotný. Distribuce snad ani nechce film prodat, jinak by si aspoň s titulkou vyhrála. Stejně strašná je i hlavní nabídka, která navíc obsahuje pouze nastavení a kapitoly. Levný disk se prostě nevyplatí. Už proto, že na stáncích jsou k dostání lepší filmy ještě za menší peníze.

Král bojovníků (The King of the Fighters)

Akční / Sci-Fi
Japonsko / Taiwan / Německo / USA, 2010, 89 min

Režie: Gordon Chan
Hrají: Sean Faris, Maggie Q, Ray Park, Françoise Yip, Will Yun Lee, Hiro Kanagawa

Zvuk: 5.1 anglicky, česky
Titulky: české
Bonusy:

Hodnocení fimu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..