Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

KoresponDance 2012 roztančí Prahu. Zachytí historii v současném tanci

Redakce

Redakce

22. 11. 2012

Na přelomu listopadu a prosince zavítá do Prahy a Brna další ročník mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance 2012. Letos se věnuje dvěma tématům, a to baroku a Post Modern Dance.

Balerínka

KoresponDance proběhne od 27. listopadu do 4. prosince. Zdroj: Jan Komárek, se-s-ta.cz

Dramaturgie festivalu vybrala pro letošní ročník dvě období, baroko a Post Modern Dance. V nich bude hledat odpovědi na otázku, jakým způsobem je historie pramenem inspirace současné tvorby.

Čtěte také: Depresivní děti zadaptovaly Makropulos

Festival zahájí další konference a panelová diskuse z cyklu Inovace – živé umění – společnost. Diskuse na téma kultury a společenské odpovědnosti se uskuteční v úterý 27. listopadu v pražském Divadle Archa. Vstup na konferenci je volný, je třeba se jen zaregistrovat.

„Například firmy dnes potřebují zaměstnance a obchodní partnery, kteří mají otevřený způsob myšlení, jsou inovativní, nebojí se přijmout změnu nebo třeba inspiraci ze zahraničí. A právě umění jim v tom může pomoci. Jeho rozvoj je proto v jejich vlastním zájmu,“ říká  ředitelka SE.S.TA Marie Kinsky.

Pořadatelem mezinárodního festivalu KoresponDance je SE.S.TA – Setkávání současného tance. Svoji činnost zahájila v roce 1999, od roku 2010 se označuje jako první Centrum choreografického rozvoje v České republice.

Událostí festivalu bude nedělní večer 2. prosince věnovaný dílu francouzského choreografa Albana Richarda, který ve své tvorbě propojuje obě uvedená období. V Divadle Archa uvede triptych: Lointain – Luisance – Lacis. Tři duety spojuje téma erotiky, odloučení a silná hudební složka (Wagner, Mozart a Bach).

Pro období baroka oslovili organizátoři Béatrice Massin a Andreu Miltnerovou. První jmenovaná se dlouhodobě věnuje propojení barokního a současného tance. Miltnerová dává baroknímu tanci v České republice zcela novou tvář.

Post Modern Dance na festivalu reprezentuje americká choreografka Martha Moore. Ta v průběhu roku 2012 pracovala v České republice  s vybranými tanečníky a choreografy na schématu eventu.

„Do eventu se může zapojit skutečně každý bez rozdílu profese či tanečních zkušeností, každý si může vyzkoušet být na jevišti a být součástí společné performance,“ dodává Marie Kinsky.

Martha Moore zároveň uvede i svůj duet s Félixem Perrotinem john & jane installation. Jde o otevřenou performanci, která je v neustálém vývoji od roku 2005.

KoresponDance 2012

Praha (Divadlo Alfred ve dvoře, Divadlo Archa)
Brno (Wannieck Gallery)

Kdy: úterý 27. listopadu – úterý 4. prosince

Vstupné: 80–320 korun dle inscenace

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

KoresponDance 2012 roztančí Prahu. Zachytí historii v současném tanci