Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Konec prázdnin? Omyl! Festival Olomoucké divadelní prázdniny teprve začíná

Aneta Filipová

Aneta Filipová

22. 8. 2011

FOTO: Představení To nemá chybu Divadelního spolku KašparZávěr prázdnin patří v Olomouci divadlu. V posledním srpnovém týdnu proběhne v centru města druhý ročník festivalu Olomoucké divadelní prázdniny, na kterém vystoupí místní soubory, divadelní spolek Kašpar z Prahy i hosté z Finska.

FOTO: Představení To nemá chybu Divadelního spolku Kašpar

Olomouc přivítá hvězdu seriálu Ulice Adriana Jastrabana Foto: Michal Hladík

Letošní ročník festivalu proběhne od pondělí 22. srpna do neděle 28. srpna v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého a Vlastivědného muzea. Oproti loňskému ročníku přidalo pořádající Moravské divadlo Olomouc dvě představení navíc. Diváci tak uvidí šest inscenací a některé dokonce pod širým nebem.

„Jsme rádi, že díky nadšenému přístupu všech zúčastněných pokračuje projekt i v tomto roce. Využili jsme velkorysé nabídky od vedení muzea, kde krásný prostor v atriu sousedí s Václavkovým sálem, což je ideální produkční varianta pro případ špatného počasí,“ uvedl ředitel divadla Josef Podstata.

FOTO: Kdo chce zabít Beatles, Divadlo Tramtarie

Bláznivá road-movie o cestě, přátelství a jedné rozpadlé kapele Zdroj: archiv Divadla Tramtarie

Domácí scéna je ve festivalovém programu zastoupena Divadlem Tramtarie s úspěšnou road-movie Kdo chce zabít Beatles?, kterou režíroval hostující Jiří Jelínek z královehradeckého Divadla DNO.

Herci Moravského divadla představí nový komorní kabaret oživující éru prvorepublikové Červené sedmy. V příznačně nazvaném představení Nemravná píseň uvidí diváci Ivanu Plíhalovou, Ivana Dejmala a další. Trojici místních souborů uzavírá Agentura Lafayette, která uvede příběh nejslavnějšího olomouckého vězně Lafayatta v režii Jana Sulovského.

Nenechte si ujít: Startuje festival Letní Letná 2011

Mezi největší lákadla patří účast finského alternativního divadla Teatteri Telakka s představením Kama Sutra, kterému bude patřit úvod festivalu. Jeho účast je téměř výměnným divadelním pobytem. Před dvěma lety Finové hostili olomoucké Divadlo na cucky, které je stejně jako finský soubor svou činností provázán s univerzitním prostředím.

„Návštěvníci festivalu se mohou těšit na pohybové představení s využitím projekcí, ve kterém soubor ze severní Evropy po svém zpracoval orientální látku,“ uvedl umělecký šéf Divadla na cucky Jan Žůrek.

FOTO: Představení MDO Nemravná píseň

Moravské divadlo připravilo pro diváky festivalu Nemravnou píseň Foto: David Kresta

K městu se také váže další představení s názvem Obraz. Hru francouzské dramatičky Yasminy Rezy nastudovali bývalí členové činohry Moravského divadla, mimo jiné stále populárnější herec Martin Mňahončák. Příběh o křehkosti přátelství tří celoživotních kamarádů, které se může rozpadnout jen kvůli příliš drahému obrazu, uvidí diváci o víkendu.

V neděli uzavře festival představení To nemá chybu pražského divadelního spolku Kašpar. V komedii o rozpadu vztahu židovky a katolíka se představí jedna z hvězd seriálu Ulice, herec Adrian Jastraban.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Konec prázdnin? Omyl! Festival Olomoucké divadelní prázdniny teprve začíná