Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Vystoupí Johnny Winter, který hrál i na Woodstocku

Martin Faix

Martin Faix

14. 11. 2011

Polovina listopadu je takřka pryč a vychází opět další článek ohledně tipů na koncerty v Praze. Největším lákadlem tohoto týdne bude jistě koncert bluesového kytaristy Johnnyho Wintera, který hrál na legendárním festivale Woodstock. Mimo něj zahraje z domácí scény skupina Yo Yo Band.

FOTO: Johnny Winter

Johnny Winter, Zdroj: myspace.com

Počátek nového týdne bude určitě hudebně velmi pestrý. V úterý 15. listopadu v devět hodin večer zahraje, jako již tradičně v polovině každého měsíce, česká populární reggae skupina Yo Yo Band.

Ačkoli tato kapela, která zažila největší úspěch v 80. a 90. letech, dnes již vystupuje velice zřídka, koncertem v Hudebním klubu Palmovka si mohou fanoušci těchto hudebních vtipálků a bohémů připomenout slavné hity, jako jsou písně Karviná či Kladno.

V Praze vystoupí španělský flamencový kytarista Vicente Amigo

V ten samý den zahraje v rámci festivalu Kytara napříč žánry španělský kytarista Vicente Amigo. Tento umělec, původem z Cordoby, je často označován jako nástupce španělského krále flamenca – Paco de Lucii. Kromě spolupráce s ním si ho pro jeho specifický styl hry přizvali i hudebníci jako jsou Sting, John McLaughlin, Al di Meola či Bob Dylan.

[youtube_660]4X64Wf7z2AQ[/youtube_660]

V Praze se představí se svým programem s názvem Paseo de Gracia, který bude vycházet ze stejnojmenné desky z roku 2009. Při vystoupení jej doprovodí zpěvák Rafael de Utrera a tanečník Daniel Navarro. Vicente Amigo vystoupí 15. listopadu v půl osmé večer  v divadle Hybernia.

Johnny Winter přijede představit svoji novou desku s názvem Roots

Vyvrcholením tohoto dne však bude koncert bluesového kytaristy Johnnyho Wintera, který patří mezi jednoho z mála dosud aktivních hudebníků vystupujících na festivale Woodstock 1969.

Čtěte také: Bluesman Johnny Winter zahraje pražskému publiku. Představí i nové album

Do Prahy přijede tento sedmašedesátiletý muzikant představit písně ze své nové desky s názvem Roots, která vyšla v letošním v roce. Johnny Winter je považován za jednoho z nejlepších bluesových kytaristů na světě, produkoval a nahrával tři desky Muddyho Waterse, které byly oceněny cenou Grammy, a v roce 1988 byl Johhny Winter uveden do bluesové síně slávy.

[youtube_660]M6kPQLLLYAc[/youtube_660]

Koncert této kytarové legendy se uskuteční 15. listopadu v devět hodin večer v Lucerna Music Baru.

Kombinaci africké hudby a britského punkrocku předvedou Justin Adams a Juldeh Camara

Další zajímavou hudební událostí bude společný koncert britského kytaristy Justina Adamse a gambijského zpěváka Juldeha Camary, který se uskuteční 16. listopadu v půl osmé večer v Paláci Akropolis.

Kombinace výbušného punku a rocku  v podání Justina Adamse s vlivy Afriky, které přinese zpívající hráč na africké housle Ritti Juldeh Camara dává tušit nevšední koncertní podívanou. Psychedelické kořeny, jimiž Adams odkazuje na Led Zeppelin, Doors nebo Prodigy (Justin Adams v minulosti hrál s Robertem Plantem), jsou jen jednou malou částí z mnoha hudebních experimentů, které tento britský kytarový inovátor provedl.

[youtube_660]tcO5kDXk7YA[/youtube_660]

Juldeh Camara, který, ačkoli čerpá z gambijských hudebních tradic, má za sebou spolupráci i na jazzové a rockové scéně a ve spojení s Adamsem připraví divákům zajímavou fúzi všech možných hudebních vlivů. Sestavu těchto dvou muzikantů doplní basista Billy Fuller a bubeník Dave Smith.

[table id=108 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Vystoupí Johnny Winter, který hrál i na Woodstocku