Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bluesman Johnny Winter zahraje pražskému publiku. Představí i nové album

Adriana Semlová

Adriana Semlová

4. 11. 2011

Americký bluesový zpěvák, kytarista a producent Johnny Winter se v polovině listopadu znovu ukáže se svou kapelou v Praze.

FOTO: Johnny Winter

Johnny Winter, Zdroj: myspace.com

Uznávaný bluesman Johnny Winter odstartoval svou kariéru již v roce 1959.  I jeho bratr Edgar Winter se vydal na dráhu bluesového muzikanta a pravidelně spolu oba albínští sourozenci spolupracují. Jeden z největších Johnnyho úspěchů v době, kdy právě vydal debutové album nazvané jednoduše Johnny Winter, bylo vystoupení na festivalu ve Woodstocku.

Johnny nezůstal pouze u blues, z jehož tradičních kořenů však nejvíce čerpá i dnes. Propojuje blues s klasickým rockem, rock´n´rollem a texaským blues.

Čtěte také: Robert Johnson. Bluesman, který se spřáhl s ďáblem

Později se proslavil také spoluprací s černošským průkopníkem blues – Muddy Watersem. Johnny řekl, že od dětství bylo jeho přáním zahrát si po jeho boku. Nejprve hrával s Muddyho hráčem na foukací harmoniku James Cottonem. Poté produkoval tři Muddyho alba – dvě studiová I´m Ready a King Bee a koncertní desku Muddy Mississippi Waters – Live. Spolupráce dvou klasiků bluesového stylu vynesla několik ocenění Grammy.

Jsem bluesman

V roce 2004 vydal desku I´m a Bluesman, která obsahuje skladby I Smell Smoke, Cheatin´ Blues nebo Lone Wolf. Znovu si připomněl kořeny blues z 60. let a potvrdil tak své kytarové i hlasové nadání.

Texaský rodák Johnny na pražském koncertě představí starší hity, cover verze různých interpretů, ale také nejnovější album. Deska nese název Roots a je osmnáctou studiovou deskou hudebníka. Objeví se na ní Got My Mojo Workin´, T-Bone Shuffle nebo skladba Roberta Johnsona Dust My Broom.

Vstupenky zakoupíte od 790 korun online

Johnny Winter vystoupí v rámci koncertní série Prague International Bluenight, v rámci které byli do Prahy letos pozváni i rockeři Pretty Things, srbská kytaristka Ana Popovič nebo Yann Tiersen. V pražském Lucerna music baru se Johnnyho koncert uskuteční v úterý 15. listopadu od 21 hodin. Vstupenky jsou k dostání na sezení i ke stání v cenovém rozpětí 790 až 1290 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bluesman Johnny Winter zahraje pražskému publiku. Představí i nové album