Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Vystoupí jazzová kapela Yellow Jackets a Jiří Schmitzer

Martin Faix

Martin Faix

7. 11. 2011

The Yellow JacketsZačal druhý listopadový týden a s ním přichazí i pravidelná nabídka tipů na koncerty v Praze. Během následujících dnů tak vystoupí například v Lucerna Music Baru americká jazz fusion kapela The Yellow Jackets nebo v Baráčnické rychtě populární herec a věčně provokující písničkář Jiří Schmitzer.

The Yellow Jackets

The Yellow Jackets, Zdroj:myspace.com

Hned v pondělí se nabízí koncert, který si určitě zaslouží vyzdvihnout, a tím je vystoupení české jazzrockové skupiny Na chvíli. Ačkoli tato mladá kapela muzikantů ze sboru a orchestru Státní opery funguje teprve necelý rok, její příjemné písně určitě projasní podzimní zachmuřené dny.

Koncert skupiny Na chvíli proběhne v pondělí 7. listopadu v rockovém klubu Kain v sedm hodin večer.

V Baráčnické rychtě vystoupí herec a písničkář Jiří Schmitzer

Den nato v Baráčnické rychtě od osmi hodin večer vystoupí populární herec a písničkář Jiří Schmitzer. Ačkoli většina lidí jistě zná Jiřího Schmitzera převážně pro jeho herecké kvality, v posledních letech se snaží předvést i na hudebním poli a to značně neotřelými písněmi s často hodně provokativními texty.

Jiří Schmitzer – Řekněte prdel!

Jeho píseň s názvem Řekněte prdel! již v krátké době vstoupila do historie a dá se říct, že v tomto směru má Jiří Schmitzer prostor pro své hudební ambice ještě hodně nevyužité.

Skupina The Yellow Jackets předvede jazzovou fúzi zajímavou nejen pro náročnější posluchače

Vrcholnou kulturní událostí se následně stane středeční koncert americké jazz fusion kapely The Yellow Jackets. Muzikantským jádrem skupiny jsou klávesista Russell Ferrante a baskytarista Jimmy Haslip, kteří jsou v kapele již od jejího vzniku v roce 1981. Právě tento rok tak skupina slaví 30 let od svého založení.

Čtěte také: Praha zažila při koncertě Erika Truffaze bouřlivou jazzovou fusion

Současnou sestavu pak doplňují kromě již zmíněných dvou muzikantů také Bob Mintzer na saxofon a klarinet a Will Kennedy na bicí a perkuse. Skupina The Yellow Jackets se vždy orientovala na melodie  blízké většinovému publiku, aniž by však rezignovala na kvalitu své hudby.

[youtube_660]9SHNlplyF9Q[/youtube_660]

Yellow Jackets se často  inspirovali hudbou klavíristy Joea Zawinula a jeho skupiny Weather Report, jejíž písně na konci 70. let kralovaly v hitparádách, přestože se jednalo o hudebně náročnější muziku vyžadující vnímavější posluchače. Právě bubeník Peter Erskine z dnes již neexistujících Weather Report v roce 1999 byl na čas členem skupiny Yellow Jackets.

Posluchači se tak mohou těšit na zajímavé vystoupení skvělých jazzmanů, kteří jsou často viděni i v mnoha jiných kvalitních hudebních projektech. The Yellow Jackets vystoupí ve středu 9. listopadu v Lucerna Music Baru od osmi hodin večer.

Exotickou hudbu z Afriky zahraje  Mamadou Diabate na strunný nástroj Ngoni

Posledním naším tipem bude exotický koncert africké skupiny Percussion Mania, kterou vede hudebník Mamadou Diabate ze západní Afriky. Tento muzikant je hráčem na strunný nástroj zvaný Ngoni, ale také například na další nástroje jako jsou balafon, mluvící buben nebo djembe.

[youtube_660]8a81WTwZrGM[/youtube_660]

Koncert africké skupiny Percussion Mania proběhne 13. listopadu v Paláci Akropolis od půl osmé večer.

[table id=107 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Vystoupí jazzová kapela Yellow Jackets a Jiří Schmitzer