Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze: Poslechněte si Čechomor nebo Tita and Tarantula

Martin Faix

Martin Faix

26. 9. 2011

Skupina Smoove and TurrellKlubová scéna tento týden přichází s nabídkou koncertu populárních Čechomorů nebo britské kapely Smoove and Turrel. Alternativní posluchače by mohl zaujmout koncert skupiny Na chvíli v klubu Kaštan.

Skupina Smoove and Turrell

Skupina Smoove and Turrell                      Zdroj: www.mostlyjazz.co.uk

Poslední zářijový týden přinese do pražských klubů pestrou nabídku kapel různých hudebních směrů. V Paláci Akropolis rozjede funk soulový kolotoč britská skupina Smoove and Turrell. Tomuto sedmičlennému tělesu vévodí zpěvák John Turrel, u kterého by při poslechu jeho hlasu mnozí řekli, že je černoch, ale není tomu tak.

Smoove and Turrell míchají černošskou hudbu s různými současnými žánry užívajícími elektroniku

Dalším výrazným člověkem v sestavě je Jonathan Scott Watson alias Smoove, který je znám především jako producent acid jazzových desek. Tato britská kapela, jejichž první deska Antique Soul vyšla v roce 2009, vystoupí v rámci cyklu Euroconnections 29. září v 19:30 v Paláci Akropolis.

[Youtube]RnahB3SYN84[/Youtube]

Smoove and Turrell těží z černošské hudby a v kombinaci s ní, acid jazzem a elektronikou představují jednu z nejzajímavějších mladých funkových kapel v současnosti.

Skupina Čechomor vystoupí v Malostranské besedě

V Malostranské besedě ten samý den vystoupí populární skupina Čechomor. Ačkoli dnes vyprodá tato skupina i větší haly, začínala kdysi právě v takových klubech, jako je klub na Malé Straně. Čechomory dnes již není snad ani třeba tolik představovat, jejich moderní úpravy lidových písní se vryly do paměti mnoha lidí natolik, že originální verze těchto písní jsou již skoro zapomenuté.

Čtěte také: František Černý ze skupiny Čechomor: Hrajeme, kvůli tomu jsme hudebníci

Tato skupina funguje na naší scéně již přes dvacet let a známa je její spolupráce s Lenkou Dusilovou či Jazem Colemanem, se kterými vydali svoji zřejmě nejpopulárnější desku Proměny. Koncert skupiny Čechomor proběhne ve čtvrtek 29.září od 20:30 v Malostranské besedě.

[Youtube]x8zBm265v9Y[/Youtube]

V Klubu Kaštan vystoupí jazzrocková skupina Na Chvíli

Příznivcům alternativní hudby zřejmě přijde vhod nabídka klubu Kaštan, kde v pondělí 26.září od 20:00 vystoupí česká jazzrocková skupina Na chvíli. Šestičlenná kapela nabízí jak zpívané, tak instrumentální písně, ve kterých neváhá využívat prvky z různých hudebních žánrů, od rocku až po jazz. Přestože fungují necelý rok, výkony kapely působí velmi zkušeně.

Pro rockové fanoušky bude jistě lákadlem koncert skupiny Tito and Tarantula, který se uskuteční také ve čtvrtek 29.září v klubu Rock Café. Hlavní frontman skupiny, Tito Larriva, původem z Mexika, je doprovázen triem muzikantů a vystupuje již od roku 1992. Lidé tuto skupinu mohou nejvíce znát z jejího vystoupení ve slavném snímku Od soumraku do úsvitu, kde si zahráli kapelu Titty Sisters, která se v průběhu filmu promění v upíry.

Skupina Tito and Tarantula ve filmu Od soumraku do úsvitu

[Youtube]ctnmBrEwnKM[/Youtube]

Tito and Tarantula přijedou se svojí deskou z roku 2008 s názvem Back in to the Darkness. Kombinací rocku, punku, ale i mexické hudby představují zajímavé rockové oživení na naší poněkud zastydlé rockové scéně.

Tím uzavíráme naše tipy na koncerty pro tento týden. Jak je vidět, klubová scéna se již rozjela naplno, a tedy není nouze o dostatek kvalitní hudby v Praze. Stačí si jen vybrat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze: Poslechněte si Čechomor nebo Tita and Tarantula